ШКОРПИЈА (23. X – 21. XI) | Црнобело Форум

ШКОРПИЈА (23. X – 21. XI)

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Не сум никаква радодајка... Еве ќе споделам интимна работа, мојот татко е шкорпија и како најсебичен хороскопски знак, гледаше само за себе, го распадна моето семејство и се бореше да нема никаков контакт со мене. Зарем моја вина е тоа? Сум имала ли некаква улога? Исто, во средно, бев затрескана во мој соученик, шкорпија, тој дозна и разгласи, и бидејќи учев во класот со најзлобни деца, можеш да замислиш какво исмејување добивав секојдневно. Повторно, моја вина ли е тоа? И од други луѓе слични искуства имам слушнато, едноставно злобна природа имаат шкорпиите, а нормално ако си шкорпија нема да признаеш. Не е случајност што сите мои лоши искуства се со шкорпии. Btw, јас сум бик и не дозволувам некој да има влијание, но кога се трудат да ме повредат, се борам до крај. И го обожавам фактот дека сум бик! :D
гледај жалам тоа што татко ти го направил ама тоа нема никаква врска со хороскопскиот знак вакви случаии сум имала во близина кај роднини и не биле они скорпии а тоа за соученикот и мене ми се има случено исто а он не бил скорпија ( тоа намашките им е во природа ;) ) а гледај за понатаму скорпијата не се однесува лошо за џабе кај нас скорпииите важи памти па дупло врати
 

Boyka

Истакнат Член
14 февруари 2012
258
735
93
Skopje
Скорпија

Доколку во подзнак сте скорпија, не навредувајте се ако луѓето стојат на некоја одредена дистанца од вас. Тоа е од проста причина што тие имаат одредена страхопочит кон вас. Вие изгледате премногу интензивно. Тоа е можеби поради вашиот продорен поглед или сексапил. Вие сте динамични и привлечни, па така луѓето мистериозно се навлечени на вас. Сета таа ваша забележлива сексапилност е многу забавна, но имате и темна страна. Понекогаш може да изгледате нерасположено, па дури и малку опасно за луѓето околу вас. Треба да знаете како да уживате во вашиот мистериозен елемент.
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Скорпија

Доколку во подзнак сте скорпија, не навредувајте се ако луѓето стојат на некоја одредена дистанца од вас. Тоа е од проста причина што тие имаат одредена страхопочит кон вас. Вие изгледате премногу интензивно. Тоа е можеби поради вашиот продорен поглед или сексапил. Вие сте динамични и привлечни, па така луѓето мистериозно се навлечени на вас. Сета таа ваша забележлива сексапилност е многу забавна, но имате и темна страна. Понекогаш може да изгледате нерасположено, па дури и малку опасно за луѓето околу вас. Треба да знаете како да уживате во вашиот мистериозен елемент.
Доколку во подзнак сте скорпија, не навредувајте се ако луѓето стојат на некоја одредена дистанца од вас. Тоа е од проста причина што тие имаат одредена страхопочит кон вас. така треба да се држат понастарна иначе се погодиле и за подзнак (inlove) Скорпија
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Во врска сум со шкорпија и нема ден а шкорпијата да не каже некој црн хумор, мислам дека се знаат и секаде се пикаат каде и да се одат се пикаат сакаат да им успее во се. Што се однесува до љубовта мислам дека некои шкорпии воопшто и не вараат, кога ќе се загледаат во некои личности само таа им е пред очи и тоа останува. Не се трудат доволно за себе во поглед на модата не им смета да носат секој ден едно те исто. И големи мрзи се сакаат некој да ги служи, кога се нервозни пцујат се живо и диво пред се, но брзо се смируваат и се смејат.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Познавам две најдобри шкорпии... Лично, не создавам мислење за личностите според хороскопскиот знак, за нив сосем случајно дознав дека се шкорпии, но и двете се премногу добри... Лојални, верни и искрени.
Многу си ги сакам!
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Во врска сум со шкорпија и нема ден а шкорпијата да не каже некој црн хумор, мислам дека се знаат и секаде се пикаат каде и да се одат се пикаат сакаат да им успее во се. Што се однесува до љубовта мислам дека некои шкорпии воопшто и не вараат, кога ќе се загледаат во некои личности само таа им е пред очи и тоа останува. Не се трудат доволно за себе во поглед на модата не им смета да носат секој ден едно те исто. И големи мрзи се сакаат некој да ги служи, кога се нервозни пцујат се живо и диво пред се, но брзо се смируваат и се смејат.
ме опиша тотално :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natenceto

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
ме опиша тотално :)

:rofl Заборавив да напоменам дека кога сакаат некого знаат добро да ја чуваат својата партнер/ка. Се прават за неа, а изнерверувањето не го простуваат.Добри личности се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Машките скорпии ми се подобри, за разлика од женските кои не ги поднесувам во моја близина. Женските, барем оние што јас ги познавам, се егоисти, цинични и љубовморни. Кон секого се уништувачки настроени, околу себе шират негативна енергија, се ценат само себеси, нарцисоидни и завидливи. се мешаат по туѓи приватни животи. Ми се допаѓа тоа што немаат влакна на јазикот објективни се и искрени.
Машките ми се поинакви. Многу се разликуваат од женските скорпии. Добри пријатели и знаат да чуваат тајни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

Fuffy

Нов член
7 март 2012
2
3
3
29
Скорпија
Екстремно шармантна. Сака да се шегува. Има смисла за хумор. Ќе проба сè наеднаш. Сака да ја разгалуваат. Енергична. Предвидлива. Одличен бакнувач. Секогаш го добива тоа што го сака. Атрактивна. Сака долги врски. Зборлеста. Сака да се забавува, но некогаш претерува. Го сака мирисот на парите, но колку што знае да ги направи толку брзо ќе ги потроши. Многу заштитнички настроена кон луѓето што ги сака. Вреден работник. Одличен пријател, но ако нешто згрешите, пријателството е завршено засекогаш.
Иначе јас сум дупла шкорпија :)
И јас сум шкорпија, но со подзнак-девица.
Се пронаоѓам во секој збор. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
јас сум подзнак шкорпија (inlove)
па да издвојам неколку карактеристики кои страшно ми се допаѓаат :D

истрајноста, решителноста, одлучноста, жестокоста и моќта, се јавуваат кај сите скорпии. Тие се страсни, со многу интензивни чувства, на моменти повлечени во себе, анализирајќи ги задоволството и тагата кои животот ги носи. Скорпијата е фиксен знак, кој стои цврсто на земја и има огромно разбирање за другите луѓе. Умее да ги држи ситуациите под контрола и да ги коригира работите, со цел да воспостави ред и мир.

Ако сте заинтересирани за жена со хороскопски знак скорпија, тогаш мора да сте многу храбар маж. Таа е најексплозивниот и најинтензивниот хороскопски знак во зодијакот. Скорпијата е емоционално и физички моќна личност, со која не можете да си поигрувате. Ако пробувате да си играте играчки со неа, бидете сигурни дека таа ќе ве победи и ќе ве остави сами во ќошот да плачете со прстот во уста и да ја повикувате мајка ви на помош. Не постои простор за манипулација со овие девојки.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby, cece17 and iDeposito