1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ШКОРПИЈА (23. X – 21. XI)

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 7 март 2012.

1. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    гледај жалам тоа што татко ти го направил ама тоа нема никаква врска со хороскопскиот знак вакви случаии сум имала во близина кај роднини и не биле они скорпии а тоа за соученикот и мене ми се има случено исто а он не бил скорпија ( тоа намашките им е во природа ;) ) а гледај за понатаму скорпијата не се однесува лошо за џабе кај нас скорпииите важи памти па дупло врати

2. Boyka

Boyka Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    255
    Допаѓања:
    737
    Скорпија

Доколку во подзнак сте скорпија, не навредувајте се ако луѓето стојат на некоја одредена дистанца од вас. Тоа е од проста причина што тие имаат одредена страхопочит кон вас. Вие изгледате премногу интензивно. Тоа е можеби поради вашиот продорен поглед или сексапил. Вие сте динамични и привлечни, па така луѓето мистериозно се навлечени на вас. Сета таа ваша забележлива сексапилност е многу забавна, но имате и темна страна. Понекогаш може да изгледате нерасположено, па дури и малку опасно за луѓето околу вас. Треба да знаете како да уживате во вашиот мистериозен елемент.

На Ѕвездичка и cece17 им се допаѓа ова.
  3. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    Доколку во подзнак сте скорпија, не навредувајте се ако луѓето стојат на некоја одредена дистанца од вас. Тоа е од проста причина што тие имаат одредена страхопочит кон вас. така треба да се држат понастарна иначе се погодиле и за подзнак (inlove) Скорпија

4. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    Во врска сум со шкорпија и нема ден а шкорпијата да не каже некој црн хумор, мислам дека се знаат и секаде се пикаат каде и да се одат се пикаат сакаат да им успее во се. Што се однесува до љубовта мислам дека некои шкорпии воопшто и не вараат, кога ќе се загледаат во некои личности само таа им е пред очи и тоа останува. Не се трудат доволно за себе во поглед на модата не им смета да носат секој ден едно те исто. И големи мрзи се сакаат некој да ги служи, кога се нервозни пцујат се живо и диво пред се, но брзо се смируваат и се смејат.

На Scars, Furby, Maks и уште 1 член му се допаѓа ова.
  5. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Познавам две најдобри шкорпии... Лично, не создавам мислење за личностите според хороскопскиот знак, за нив сосем случајно дознав дека се шкорпии, но и двете се премногу добри... Лојални, верни и искрени.
    Многу си ги сакам!

6. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    ме опиша тотално :)

На Natenceto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    :rofl Заборавив да напоменам дека кога сакаат некого знаат добро да ја чуваат својата партнер/ка. Се прават за неа, а изнерверувањето не го простуваат.Добри личности се.

На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Машките скорпии ми се подобри, за разлика од женските кои не ги поднесувам во моја близина. Женските, барем оние што јас ги познавам, се егоисти, цинични и љубовморни. Кон секого се уништувачки настроени, околу себе шират негативна енергија, се ценат само себеси, нарцисоидни и завидливи. се мешаат по туѓи приватни животи. Ми се допаѓа тоа што немаат влакна на јазикот објективни се и искрени.
    Машките ми се поинакви. Многу се разликуваат од женските скорпии. Добри пријатели и знаат да чуваат тајни.

На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fuffy

Fuffy Нов член

Зачленет на:
    7 март 2012
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    3
    И јас сум шкорпија, но со подзнак-девица.
    Се пронаоѓам во секој збор. :)

На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    јас сум подзнак шкорпија (inlove)
    па да издвојам неколку карактеристики кои страшно ми се допаѓаат :D

истрајноста, решителноста, одлучноста, жестокоста и моќта, се јавуваат кај сите скорпии. Тие се страсни, со многу интензивни чувства, на моменти повлечени во себе, анализирајќи ги задоволството и тагата кои животот ги носи. Скорпијата е фиксен знак, кој стои цврсто на земја и има огромно разбирање за другите луѓе. Умее да ги држи ситуациите под контрола и да ги коригира работите, со цел да воспостави ред и мир.

Ако сте заинтересирани за жена со хороскопски знак скорпија, тогаш мора да сте многу храбар маж. Таа е најексплозивниот и најинтензивниот хороскопски знак во зодијакот. Скорпијата е емоционално и физички моќна личност, со која не можете да си поигрувате. Ако пробувате да си играте играчки со неа, бидете сигурни дека таа ќе ве победи и ќе ве остави сами во ќошот да плачете со прстот во уста и да ја повикувате мајка ви на помош. Не постои простор за манипулација со овие девојки.:D

На Furby, cece17 и iDeposito им се допаѓа ова.

Сподели: