1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ШКОРПИЈА (23. X – 21. XI)

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 7 март 2012.

 1. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Јас сум шкорпија и се пронаоѓам во повеќето карактеристики. Најповеќе во оваа : Овој знак сака лојалност и искреност, а неверството не го заборава ниту пак го опростува. :cool:
   
  На Ludi Maks, cece17, Scars31 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Имам брат шкорпија, кај него ме нервираат некои работи како.. не се труде доволно за него, а може. Многу се интелегентни шкорпиите, ама некогаш знаат претерано да се САМОуништуват. :)
   
  На Furby, Scars, iDeposito и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ништо лично до шкорпиите кои не ги познавам, но мразам шкорпии. Во животов сум била гадно за***на од страна на 3 личности, и по некоја случајност, сите се шкорпии.
   
  На Badgirl, hitbyaplane, iDeposito и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Се согласувам со тебе и јас и брат ми сме шкорпии и хахах некако потешко се поднесуваме со контраме до вкрај.
   
 5. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Веројатно грешката била кај тебе, пошо ние шкорпиите сме многу ''гадни'' во случај да некој го повреди нашето ЕГО :).
   
  На Furby, hitbyaplane, cece17 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  ... ноу комент.
   
 7. iDeposito

  iDeposito Староседелец

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  63
  Ако си радодајка и „хрчак“ у хороскоп ќе те искористи!
  Патем јас сум шкорпија и убаво ми е ау мераци...
   
  На Furby, cece17 и Scars им се допаѓа ова.
 8. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  совет
  не се расправај со водолија
   
  На КрисТина К. и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Се најдобро и јас сум скорпија :smug(inlove)
   
  На Furby, cece17, Andrea Bloodbucket и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  најмногу шкорпии има тука :D
   
  На cece17 и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.

Сподели: