Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
На крај дури и дадоа објаснување зошто лекарите имаат мали плати и не треба да се бунат за плати. Некомпетентните лекари заборавиле газа во раната и затоа момакот стана џанак.

Многу потресна прича, некој лик дошол во Скопје да си студира, одликаш и сето тоа, ама западнал во лошо друштво, цимерот само со дроги се хранеше...:rofl
Многу романтична сцена кога ја запозна женската пред влез на факс...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ја прво мислев некоја серија е и викам да погледам малку. Глума ко плачот на Сталоне помешано со Стивен реновирачот... можда и мачете да се замеша тука. Шта речи, приказна од реалноста.

Седат на клупа и овој од никаде почнува да се витка и женска му му вика:
-Што ти е? Да ти купам апчиња?
-Ааааааррр... Не, дај ми пари јас ќе си купам.
(и некако преку ракав од јакна му ги виде раните од иглите)
-Од што ти е тоа на раката?
-Бев да ми земат крв.
-За тоа ли ги трошиш моите пари?
И си станува цурата. Што има тука да се драматизира и да се муабети? Станува, оди и нема гајле. Следна сцена цурата гледа во камерата ко да и` рекле „Причекај 10 мин. за да се допржи помфритот.“ и збори:
-Ова не е истиот човек што го запознав.

Исто една јака сцена беше коа џони џанак возеше бело во порцелански тањир (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ја прво мислев некоја серија е и викам да погледам малку. Глума ко плачот на Сталоне помешано со Стивен реновирачот... можда и мачете да се замеша тука. Шта речи, приказна од реалноста.

Седат на клупа и овој од никаде почнува да се витка и женска му му вика:
-Што ти е? Да ти купам апчиња?
-Ааааааррр... Не, дај ми пари јас ќе си купам.
(и некако преку ракав од јакна му ги виде раните од иглите)
-Од што ти е тоа на раката?
-Бев да ми земат крв.
-За тоа ли ги трошиш моите пари?
И си станува цурата. Што има тука да се драматизира и да се муабети? Станува, оди и нема гајле. Следна сцена цурата гледа во камерата ко да и` рекле „Причекај 10 мин. за да се допржи помфритот.“ и збори:
-Ова не е истиот човек што го запознав.

Исто една јака сцена беше коа џони џанак возеше бело во порцелански тањир (facepalm)

Мачете е Шон Пен за овие :D
Поглема шанса има Долф Лундгрен да одглуми краен емотивец во романтична комедија него овие да доловат нешто.

Пази, после имаше уште една `епизода` нешто со мафии, цајкани, пак со лик кој западна во лошо друштво, бемвеа, пиштоли, женска... :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ти може го натепа или сам се истепа абе ај да видам дали пленумите “загрижени за услови во образование“ ќе протестират од септемви да видиме колку се навистина независни.

Велиш сам се истепал?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Лесно е да го закачаш Долф Лундгрен, оди 'рчни го Чак Норис ако си маж... (muscle)

Чак е институција, изванвременска појава, очигледно заебанцијата дека смртта бегала од Чак не е заебанција пошто гледам не старее типот, околу 80 има а делува како 45. Плус е фер, можеше лебот да му го земи на Едвард Нортон и да игра психолошки комплексни улоги ама мисли и на другите, не е себичен...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Чак е институција, изванвременска појава, очигледно заебанцијата дека смртта бегала од Чак не е заебанција пошто гледам не старее типот, околу 80 има а делува како 45. Плус е фер, можеше лебот да му го земи на Едвард Нортон и да игра психолошки комплексни улоги ама мисли и на другите, не е себичен...

Сериозно типот има 80 години?
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ти може го натепа или сам се истепа абе ај да видам дали пленумите “загрижени за услови во образование“ ќе протестират од септемви да видиме колку се навистина независни.
Не веројатно е тоа колку ти е опседнато мозо4ето со политика