Сакам да кажам/Сакам да прашам

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=23572

викторче, шипки ви даваат во штаб или сами треба да си земете од дома?:frantic
Ти може го натепа или сам се истепа абе ај да видам дали пленумите “загрижени за услови во образование“ ќе протестират од септемви да видиме колку се навистина независни.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ти може го натепа или сам се истепа абе ај да видам дали пленумите “загрижени за услови во образование“ ќе протестират од септемви да видиме колку се навистина независни.

Самиот чин претепан и поздрав е за срамота, нешто подолу од дното, исто како она дека ќерка му на Заев носела сандалки од 4 илјади евра. Значи треба да ги занемариме сите работи на пастирот, дури и авионот-кола на којашто имаше ерекции...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Веќе некое време ме мачи едно прашање. Како овие просветлениве знаат дека се просветлени? Дали е тоа момент кога ти „светнува“ сијаличката и си викаш „Аааах готово. Просветлен сум.“ или пак онака се будиш просветлен и се осеќаш ко друг човек? Стварно не ми е јасно :unsure
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Веќе некое време ме мачи едно прашање. Како овие просветлениве знаат дека се просветлени? Дали е тоа момент кога ти „светнува“ сијаличката и си викаш „Аааах готово. Просветлен сум.“ или пак онака се будиш просветлен и се осеќаш ко друг човек? Стварно не ми е јасно :unsure
Земи хашиш, ќе ти стане јасно :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Веќе некое време ме мачи едно прашање. Како овие просветлениве знаат дека се просветлени? Дали е тоа момент кога ти „светнува“ сијаличката и си викаш „Аааах готово. Просветлен сум.“ или пак онака се будиш просветлен и се осеќаш ко друг човек? Стварно не ми е јасно :unsure

Ваљда е нешто со светлина, изгледа светат во темница, можно е да се работи за лачење на флуоресцентни материи низ кожата како резултат на религиозно искуство при што просветлените можат да читаат во темница за разлика од обична раја :kafe
Друга можност е дека се работи за нова мутација за прилагодување на ноќни услови при што на одреден број луѓе им растат лед-диоди на одредени места на телото...
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
СДК секој има право каква музика ќе слуша но ова е претерано. Станувам наутро соседот пуштил турбофолк, пуштам тв даваат емисии со турбофолк музика, седнувам во кафич пуштаат турбофолк, уклучувам фб ставаат турбофолк музика на својот ѕид, на другари другарки им отварам листа на песни во телефонот гледам Цеца, Аца Лукас, Северина и други.
Ние што не слушаме турбофолк доживуваме штета за ушите(:|