Чет муабети/ти реков-ми рече

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
@existence интелигентен член, во минатото дури ми реши неколку задачи за Математика кои не ми беа јасни. :D
Фала ти друже уште еднаш.

@Outrider интересен член, посебно бидејќи е фан на Мојс (тролање левел 9000 :D ). Само никако да дознаам, а да не го прашам директно за кого навива, веројатно за Арсенал?

@Sarah е првата членка/модераторка која ми пиша инбокс и колку толку разврзавме муабет. Фино девојче.
Имам споменато ама бидејќи клубот се такмичи во онаа другата премиер лига (селската:zelen) не е толку експониран, The Celtic FC, чат пат ги даваат на Спорт Клуб а за десетина дена ќе го даваат мега-дербито против Ренџерс во 1/2 ф. од Лига Купот.

Во англиската ПЛ оваа сезона најсимпатичен ми е Арсенал, тоа е точно :)
Мојс е симнат од Олимп меѓу смртниците да ја донесе светлината исто како неговиот претходник (Прометеј) луѓето се незахвални и му го јадат џигерот секој ден :zelen

Инаку јас кога се зачленив на форумот прв ми пиша ипоповски (неколку пати) со казнени поени, не знам за што беа точно :D
 
  • Like
Реакции: Struggler

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@MissChievous, ако го рачунаме казнениот поен, тогаш Мисс е првата што ми пиша :rolleyes:
Искрено кажано, порано а и сега сеуште сакам да и ги читам тие сериозни мислења и филмски рецензии (иако ми се инаети со сликите). Но затоа кога ќе ја прашаш нешто мислам дека не ти одговара ради реда, тоа ми се допаѓа. Тоа што е построга и од Електра ми смета, но нема врска, продолжи така Мисс. :)
Онака чисто информативно, не инаетам за никакви слики. Уште пред ти да дојдеш на форумов, со години уназад прикачувам слика уз филмовите за кои пишувам рецензија или ги препорачувам. Пишувам наслов, прикачувам слика, пишувам кратка содржина и поставувам трејлер - сите компоненти кои ги има на IMDb. Ти ако ми поставиш линк од IMDb, веројатно правeц ќе се префрлам таму и нема ни да прочитам што си напишал. Поентата е тука на форумот да го задржиж членот што чита. На времето кога пиша за трејлерот прикачен како видео дека ја кочи страната, сметав дека си во право и поради тоа сега ги поставувам како линк под збор. Тој што чита си има избор, ако сака да го ѕирне трејлерчето без да го бара, ете му го веднаш тука. Исто, и постерот од филмот. Anyway, од секогаш така правам со филмови/серии, едноставно поинформативно е.
 
  • Like
Реакции: Altaïr