1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чет муабети/ти реков-ми рече

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од JaMi, 7 февруари 2013.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Младите се на потег да не бидат кукавици, да не бараат полесен начин или пократок пат до било која цел која што си ја зацртале. Бидејќи тоа создава предавници. Кукавицата е предавник и мрзливиот.
  За моментален подобар живот таквите се продаваат лесно.
  На тоа мислев. Делот со предавниците што ги спомна членот кој го коментирав на таа тема.

  А другото мислам дека е јасно дека национализмот треба да изгасне од сите страни. Бидејќи секој патриот денес, посебно оние кои немаат врска со историја, политика, од било која страна зборува за Голема X (на местото на X стави име на држава на Балканот). А тоа не води кон добро.

  Јас имам пријатели од Грција, Бугарија и други земји и тие немаат проблем со тоа што јас сум Македонец и што државата во која живеам се вика Р. Македонија.
  До поединци е и до политиката. Мора да раснеме, да ги надминуваме овие пречки кои се тука само за да те држат заробен.

  Се надевам појасно е сега...
   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  15229511.jpg  Ајде црно бели на кршење со јајца....
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  хахахахаха...порано важеше изреката дека жена без цицки и задник, е како школо без школо и амбуланта:D
  Ова со ајварот го немав чуено, но знам дека не важи:rofl...а знаеш ли зошто, затоа што жените сега сите имаат големи сиски(силикони) а ниту една не знае ајвар да прави..:)

  Така да, подрумите се без ајвар, се купува готов направен а големи сиски на секој чекор:svirka
   
  На Neverna Mala му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marija1998

  Marija1998 Нов член

  Зачленет на:
  25 мај 2018
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  Нова сум на форумов гледам имате интересни теми.Сакам да ве замолам за мала подршка да ја лакнете мојата фб фан страна на мојот блог. Мн. ќе ви бидам благодарна!!!:):):)
  https://www.facebook.com/zivotstil1/

  поздрав се најдобро!
   
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  отвори барем една интересна тема.....поздрав и се најдобро!
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Тие што немаат пари за силикони што правиме?:D
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ништо, ќе ти послужат како даска за пеглање...хахаха..
   
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  @-alf- and @Хептаграм XI ..а нешто вака за промена, па да завртите на секс, да баталите малку музика и религија и наука:^):svirka
  :facepalm2
   
 9. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  81
  Се приметува дека си изгорена за .....:D
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  До таму ли замириса??
  па и ти со религијата прегоре:frantic;)
   

Сподели: