Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
хаха па добро овие кај тебе се изгледа по паметни, не се даваат така лесно :D

Таква е врстата ова е див гулаб и не се мешаат со тие питомите како кај тебе што е тој, не се парат немам видено мелези или шарени од овие, тие се градски гулаби шарените имаше тука еден чоек чуваше до пред некоја година гулабарник имаше сигурно 30-тина ама ги даде некаде и купи пес...(facepalm)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Таква е врстата ова е див гулаб и не се мешаат со тие питомите како кај тебе што е тој, не се парат немам видено мелези или шарени од овие, тие се градски гулаби шарените имаше тука еден чоек чуваше до пред некоја година гулабарник имаше сигурно 30-тина ама ги даде некаде и купи пес...(facepalm)
Е можно е да.
Тој па голема работа ако ги чувал и гулабите плус, не се некој трошок или па голема обврска.

сега ја видов сликата :) каков е :sreken овој ептен добро некој го храни :D инаку мислам тој е домашен гулаб обично тие се такви по светли и затоа не бега. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Е можно е да.
Тој па голема работа ако ги чувал и гулабите плус, не се некој трошок или па голема обврска.

сега ја видов сликата :) каков е :sreken овој ептен добро некој го храни :D инаку мислам тој е домашен гулаб обично тие се такви по светли и затоа не бега. :)

Стар е изгледа, нема партнер/ка, вдовец/ца нешто па по цел ден само јаде и се направи како топка :D си викам да не падне некогаш крилата може не крепат таква тежина во лет ама нема гајле, стрела е.
Див е, мислам технички така ги викаат инаку се припитомуваат до некаде...

Стави им пченица нареден пат да видиш како стануваат лакоми (party) ок освен врапците претходно ако не ја исчистат...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Стар е изгледа, нема партнер/ка, вдовец/ца нешто па по цел ден само јаде и се направи како топка :D си викам да не падне некогаш крилата може не крепат таква тежина во лет ама нема гајле, стрела е.
Див е, мислам технички така ги викаат инаку се припитомуваат до некаде...

Стави им пченица нареден пат да видиш како стануваат лакоми (party) ок освен врапците претходно ако не ја исчистат...
Еднаш една цела зима ги хранев со пченица и мислам тогаш ги освоив. :D Кај тебе има голема конкуренција на различни видови на птици за храната кај мене овие преовладуваат и од раце јадат, имам ситуации уште лебот им го дробам а овие од рака ми земаат :) дали некој ги гледал па ги пуштил на слобода или ептен сум ги навикнала не знам. Туку да му наместиме едно гулабче на дебелото ем така ќе се продолжи родот на шарените (од кај мене) на друг простор и друг воздух. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Prashina

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Исправи се во мојвр и отвиран, а мене нека ме бришат модераториве.
Што се дешава овде бре? Уште недовлезена после година дена ме цитираш. Да му се сневиди, како не еднаш сте дале волја човек да влезе со кејф на форум. Срамота . Позз
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Што се дешава овде бре? Уште недовлезена после година дена ме цитираш. Да му се сневиди, како не еднаш сте дале волја човек да влезе со кејф на форум. Срамота . Позз
Испрај ги зборовите, без лоша намера.