Чет муабети (ти реков-ми рече)

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Знам мила, ама се работи за многу блиска личност, надвор од форуми и такви ствари, за семејство, за некој со кој си бил поврзан многу.
:rofl:rofl:rofl (извини за мојата првична реакција).
Мене ми кажуваш, јас 2 години пројдов со една личност, и тек сега скоро на крај му падна маската и му го видов вистинското лице (не дека и претходно не го гледав лицето, само ај ќе кажам бев слепа) :)
Последните 2 години од мојот живот беа најјакото челичење за мене, и ќе речам сум благодарна на некој начин на личноста, зашто да не беше таа личност, јас немаше да сум денес ова што сум, но на крајот од денот ... само благодарам е доволно, а за други ствари допрва ќе си расчистувам јас со особата и за неговиот „зариен нож“ (метафора) :kafe

Но се прашувам зошто мора да се случуваат такви нешта? Зошто е толку тешко да си искрен? Каква им е совеста на таквите не ми е јасно? До кога ке морам да се челичам, до каде ке оди сето ова?
Затоа што луѓето се сурови и дволични, тоа е реалниот свет, и очигледно некои луѓе немаат совест за своите постапки и дела зад себе ... но тоа говори за самите нив.
Затоа толку време на форумов ја форсирам вистината, и тек допрва ќе ја дознаат сите, а веќе доволно луѓе ја знаат :)
И јас сум сурова сега не негирам ... но барем немам 2 лица.
Или сум Beauty или сум Beast со особата (карактерност е тоа) ... и тоа го одредувам исклучиво кога ќе видам и проценам каква е особата кон мене, самата особа си бира дали ќе бидам добра или сурова ... јас сум само рефлексија, кој како со мене, така и јас со него :kafe

Доволно кажав со овој пост, ќе ти пишам приватно :)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Косата секогаш ми е во некоја нијанса што не можам да ја опишам. Лешник, мед, орев не знам и јас (drunk)
@malozauvek кај си, фалиш .... :*

Малата заувек изгледа порасна.. Минатиот петок кажа судбоносно да и сега е во бунило, на седмо небо :D
Ме има па ме нема.. И понатака ќе ме има па ќе ме нема. Повелете на частење :D
Ајде поздрав до сите :*
 
Последна промена:

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Малата заувек изгледа порасна.. Минатиот петок кажа судбоносно да и сега е во бунило, на седмо небо :D
Ме има па ме нема.. И понатака ќе ме има па ќе ме нема. Повелете на частење :D
Ајде поздрав до сите :*

Ааааааа прекраснооооо мало, со среќа и уште повесела и посреќна да си во иднина со мажето :* (hug) Ептен ми е мило за тебе :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ааааааа прекраснооооо мало, со среќа и уште повесела и посреќна да си во иднина со мажето :* (hug) Ептен ми е мило за тебе :sreken
Благодариме, исто ти посакувам и тебе.. Од срце ‘‘ Што е убаво секаде :) Конечно можам да кажам дека подобро функционираме заедно, сега сме како што рече тој едно во две . Среќна сум :sreken(hug)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Малата заувек изгледа порасна.. Минатиот петок кажа судбоносно да и сега е во бунило, на седмо небо :D
Ме има па ме нема.. И понатака ќе ме има па ќе ме нема. Повелете на частење :D
Ајде поздрав до сите :*

Честитки малечко,:) со среќа нека е.
Поздрав(flower)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Малата заувек изгледа порасна.. Минатиот петок кажа судбоносно да и сега е во бунило, на седмо небо :D
Ме има па ме нема.. И понатака ќе ме има па ќе ме нема. Повелете на частење :D
Ајде поздрав до сите :*
Честито па и на мекици да не викаш :DD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°