Чевли

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
485294_507854569260972_1841520788_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Rosana

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
сметам дека постов треба да стои и овде :)
Веќе не морате да ги гледате на телевизија или на слика, доколку можете да си ги дозволите можете и да ги имате и да ги допрете.
Кристијан Лобутин создаде волшебни чевлички за модерната Пепелашка. Но, не ги насочувајте мислите кон стаклени чевлички. Ако Пепелашка живееше денес, таа ќе носеше блескави чевли од бела чипка и сваровски кристали, кои се разбира ќе имаа препознатливо црвен ѓон.
01.jpg
Врвниот дизајнер на обувки вчера ја претстави својата замисла за
чевлите на Пепелашка. Елегантните обувки имаат штикла од 12 сантиметри и се вистински мамец за женските очи.
02.jpg
„Пепелашка е иконски лик не само кога се во прашање убавината, грациозноста и љубовта од бајките, туку и кога станува збор за обувките. Нејзиниот лик и нејзината приказна ми го диктираа дизајнот, сè беше таму на страниците, во зборовите на приказната“ - изјавил Лобутин.
Чевличките се волшебното стапче на трансформацијата, кое магично носи самодоверба, убавина и љубов. Соништата се важен фактор во мојот јазик на дизајнот. Нема ограничувања во светот на фантазијата и секогаш има среќен крај“ – дополнил тој.
03.jpg
05.jpg
06.jpg
Кристијан пред неколку месеци најави дека ќе го искористи својот талент за да креира модерна верзија на обувките од легендарната бајка, по повод новото издание на популарниот цртан филм „Пепелашка“ на Дизни на Blu-ray диск. Чевличките биле прикажани вчера во рамките на Париската недела на високата мода.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini