1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чевли

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Балетанки, штикли или патики? Кои ви се омилени? Што преферирате и за каде?
  Поставувајте слики...
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Штикли за искачање, балетанки на прошетка, во школо , на пролет/лето, а патикииииии школо, надвор..
   
  На Rosana и - Dee Dee - им се допаѓа ова.
 3. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  378475_219488658119997_114982095237321_547736_382848300_n.jpg 429858_265771663491696_114982095237321_662302_1012629419_n.jpg jkhnjk.jpg
  Epa vaka:
  -patiki za na uciliste
  -stikli za vo grad t.e iskacanje
  -so polna peta za prosetka
   
  На Gemini, - Dee Dee - и street_chic им се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Rosana, Gemini и - Dee Dee - им се допаѓа ова.
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Патики и чизми ниски за школо, штикли за излегување, а пак на лето обавезно римјанки.
  Инаку носам не толку често и балетанки.
   
  На poslusen и - Dee Dee - им се допаѓа ова.
 6. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Патиките ми се најудобни. На факултет, за шеткање низ град и паркови, за екскурзии со нив се дружам. Балетанки си носам кога е потопло временцето за да не ми се варат нозете. Чизми во зимно време за на факултет и за на кафенце. Штикли носам не многу често. За некои ( не секои ) вечерни излегувања, забави, свечености.
   
  На - Dee Dee - и Scars31 им се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Заљубена сум во високите потпетици, многу ги сакам, исто така сакам сандали со платформа, односно со пунаа пета

  Оваа е само дел од тие што ми се допаѓаат, има уште многу, битно да се со висока штикла :biggrin
   
  На poslusen и - Dee Dee - им се допаѓа ова.
 8. Minnie

  Minnie Активен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  127
  Ги обожавам високите потпетици ,но ги носам само за излагање или за др.свечености, патики носам многу често а балетанки ретко но има убави.:sreken
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  [​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  високи штикли (и црни чорапи;)) за вечерни излегувања и свечени пригоди, за секој ден балетанки или патики
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini, Sweetgirl1605, - Dee Dee - и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: