Чевли

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Штикли за искачање, балетанки на прошетка, во школо , на пролет/лето, а патикииииии школо, надвор..
 
  • Like
Реакции: Rosana and - Dee Dee -

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Патики и чизми ниски за школо, штикли за излегување, а пак на лето обавезно римјанки.
Инаку носам не толку често и балетанки.
 
  • Like
Реакции: poslusen and - Dee Dee -

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Патиките ми се најудобни. На факултет, за шеткање низ град и паркови, за екскурзии со нив се дружам. Балетанки си носам кога е потопло временцето за да не ми се варат нозете. Чизми во зимно време за на факултет и за на кафенце. Штикли носам не многу често. За некои ( не секои ) вечерни излегувања, забави, свечености.
 
  • Like
Реакции: - Dee Dee - and Scars31

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Заљубена сум во високите потпетици, многу ги сакам, исто така сакам сандали со платформа, односно со пунаа пета

Оваа е само дел од тие што ми се допаѓаат, има уште многу, битно да се со висока штикла :biggrin
 
  • Like
Реакции: poslusen and - Dee Dee -

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
125
127
43
Somewhere over the rainbow
Ги обожавам високите потпетици ,но ги носам само за излагање или за др.свечености, патики носам многу често а балетанки ретко но има убави.:sreken
 
  • Like
Реакции: - Dee Dee -