Часовници

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Пред мобилниве секогаш носев часовник,имав неколку.Долго време не носев,од пред година време почнав пак.
Casio си е касио.Кога си го купив новиот,односно ми го купија,ама секако планирав сама да си го купам,на почетокот заборавав дека носам и пак го вадев мобилниот да видам колку е часот.
На вториот ден на работа еден ме прашува колку е саат и јас место времето мислев ме праша за цената :zelen (колко теј саато?)
пусто изгубено навика
ептен сличен,без циркони,место точки,цртички,а од бројките само 12 и 6
 
  • Like
Реакции: slb_bobo and Aaliyah

Bianka

Истакнат Член
26 септември 2012
6
22
103
Носам и баш ми се наоѓа, да не вадам мобилен на секои 15 минути, а кога тоа го правам после имам чувство дека нешто ми испаднало од ташната, па иди разбери се, се нешто ми фали и оп тука билооо! Последниот ми е на Своч, класика, дури накај машки тера...
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Поседувам 3-4 часовника.Двата ми се бижутерија,едниот сребрено со златно,другиот сребрено со циркончиња некои,а третиот ми е на ESPRIT бел,поспортски малку,го добив за роденден и го утепав од носење летово:biggrin Повеќе ги носам како аксесорис,но овој белиот ми беше првенствено поради гледање на време бидејќи одлично ми се најде летоска на плажа.