Часовници

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Поседувате рачни часовници?
Обожавател сте на истите?
Кои ви се омилени брендови на часовници или пак не купувате брендирани часовници?
Дали ги носите поради нивната првобитна фукнционалност (покажување време) или како аксесорис?
Постирајте слики од омилени модели на часовници или од вашата лична колекција доколку ја поседувате.
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,632
113
Македонија
иам 2 часовника...еден ми е така покласичен а друг за секојдневно излегување..и 2та се марка али не се превише скапи :)
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Порано обавезно носев часовник, али последните неколку години немам ставено ништо на раката ниту саат, ниту некаква бележица бидејки ме нервираат и ме чешаат рацете од нив.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Носам многу часовници и повеке ги носам како аксесорис :)

Имам неколку од марки ама не се превише скапи

Ај лав часовници (inlove) (inlove)
 
  • Like
Реакции: Hexasto

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Ретко носам, имам некој дома, сигурно не е марка, ако го ставам тоа би било само како акцесоар ништо повеќе, ми се има случувано да носам саат а пак да го извадам мобилниот да видам колку е часот.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

MyBella

Нов член
18 февруари 2012
26
14
3

Многу сакам рачни часовници и ги имам повеќе некои марки некои не, ама најомилен ми е овој затоа што е необичен и има специфицен механизам ;)
 

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Абе не да сум обожавате.....поќе од то.Ама немам никаков :(