1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цените во рестораните/дискотеките/кафулињата

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marrie, 20 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  топло чоколадо 60 вино мало 130 : )
   
 2. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Без лутење, само надополнив пошо ти немаше пишано,да не ги пишувам пак јас цените за макијато пиво и слично :)
   
 3. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  не бе срцка не се лутам :cool:
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Штип исто како Пробиштип со овие цени погоре ;)
   
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Топло чоколадо кај нас е 50, а вино појма немам колку е :)
   
 6. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Нема споредба.
  Со 500 денари еден провод се дешава во малите градови, а во Скопје ги пребројуваш као просјак за леб.
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Како се движат цените во рестораните/дискотеките/кафулињата вашиот град?
  Каде е најефтино?
  Треба ли да се снижат цените?
  Одговараат ли цените за нашиот стандард?
  Ваше мислења на оваа тема?
   
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Едно кафе 100 денари. Треба да се намалат :)
  Пицата зависи каде, од 200 (мала) па нагоре ја има.. :)
   
  На Дејмон и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 9. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Незнам каде е најефтино, али најскапо е во Скопје! :besen
  Неможеш да се најадеш и напиеш ко човек по рестораниве и дискотекиве..
   
 10. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  Струмицааа :) Ефтино е .Кока кола = 40 денари, а во кафичите по 80, 60 :)
   

Сподели: