1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цените во рестораните/дискотеките/кафулињата

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marrie, 20 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Да направиме споредба на продуктите, во различни градови. Прво да направиме споредба помеѓу пијачките.
  Пример, цената на нескафето во Кичевските кафиќи е 40\50 ден. Зависи каде. Какао 30\40. Топло\ладно чајче, 30 денари, мартини 50, ликер исто..
  Во вашиот град?
   
 2. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Нескафе во Струга е 70 денари.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Знам неколку места каде што цената на несот е 50 денари. Но на повеќето 80, до 100.
   
 4. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  кочани исто несот е 40ден..
  макијато, чај 30ден, вотка, коњак, узо.. 60ден
   
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Нескафе во Струмица е 60 денари, чајот е 40, какаото е 50, а мартинито околу 60-70 зависи каде :)
   
 6. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  нескафе 50,капучино 60,макијато мало 40,големо 60 ,еспресо 20...Коњак 60,вотка 60...синалкото ни е 30 а овир другиве по 60....ова за Кав.
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Газиран сок во Гевгелија е 50 денари. Водка мислам дека беше исто 50 денари. Во Дојран се исто така ефтини цените, 50 денари сок, 60 денари Скопско.
   
 8. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Во Пробиштип нескафе 50, макијато 40, чај 30, еспресо 30, узо 50, коњак/вотка 60, сокчињата 50
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Газиран сок во Гевгелија е 50 денари. Водка мислам дека беше исто 50 денари. Во Дојран се исто така ефтини цените, 50 денари сок, 60 денари Скопско.
   
 10. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  У струга е мн скапо и Охрид.
   

Сподели: