Хипстери

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Себеси се сметаат како несфатени од општеството. Барем таков ми е впечатокот од она што сум го видела...
Затоа и немам никакво мислење за нив.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јас ги оправдувам до некаде хипстерите.Ок е да се биде поразличен од другите или да се тежнее кон тоа но како рекле старите се ш ое претерано не чини така и ова... ок е да се прави нешто различно од другите да се облекуваат нешто како сите носат црно, овие нека носат бело или слично ама овие сето тоа го носат на друго ниво ... на гејското ниво.... јас таквите ги викам Шминкери ....
 

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
32
New York, New York
twitter.com
Исто како што и во секоја подгрупа на луѓе и меѓy нив нормално има и фејкери, но има и многу ок луѓе. Така да не би правела генерализации врз некој стереотип. А стилот ми е интересен и симпатичен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: elizabetta and zombie#

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
28
Исто како што и во секоја подгрупа на луѓе и меѓy нив нормално има и фејкери, но има и многу ок луѓе. Така да не би правела генерализации врз некој стереотип. А стилот ми е интересен и симпатичен.

Agree :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elence

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Сега е мејнстрим да си хипстер.
Нашиве повеќето се феил хипстери, чисто да се двојат ко демек посебна раја или пак тоа им е единствен начин да си ја покажат педерската страна, а притоа да тврдат дека не се гејци, него хипстери.
Вака се интересни ко појава, ама оние вистинските, а не оние што патат од комплекс на пониска вредност па на секој начин пробуваат да се самопрогласат за посебни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Не ми се сфатливи воопшто.
Се случи претходна сабота, иде типот со трегери, пантолоните исти како од кај дедоми во шкаф што сум видел и закачил шалот во гуша, фацата не му се глеаше од шалот. Згора на тоа и шапка и наочари за сунце, а 11 саат навечер. Де бе? Се видел во огледало овој си викам.. на некој им се многу кул и сакаат да бидат како нив а некој како мене ги хејтаат.

areyouahipster-600x576.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Што мислите за хистерите?


Ми иде да ги акнам со тегла кисели краставички.. Немој некој да ме свати погрешно, ама ме нервираат. Многу се нафурани демек јаоо, она - ова. :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Хипстерството ти е подкултура на млади урбани луѓе од средната класа, кои се асоцираат со независна музика, не толку мејнстрим облека и посебен стил. Како да препознаеш хипстер? Облечен е во дедовски џемпери, носи прескап апарат и рејбен наочари, тесни панталони и мокасинки, маици со V израз, марама и кожна торба. Што мислите за хистерите?

ги лајкувам :)
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
safe_image.php


DSC_0606.jpg



DSC_1201.jpg



DSC_6332.jpg


safe_image.php



DSC_6206.jpg


DSC_5137.jpg


DSC_1430.jpg


Јас сепак сметам дека сето ова е некоја неуспешна копија и очајнички обид да се направи илузија на девојка..
Ваши мислења? :)
П.С ова го имам споделено и на друг форум