Хемија

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
33
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Јас ја сакам хемија, а и нешто поврзано со неа и студирам
Па еве ако некој заглавил на која задача слободно може да ме побара па ако знам ќе помогнам :D
Леле блазеси ти!! (sun) Ак имам некоја задача одма ПП ке ти пишам (talk)
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Мојот омилен предмет.Пренајмногу го сакам.Интересно ми е да пресметувам бла бла.Професорката исто така многу беше погодена објаснуваше се на часот иако другите правеа галама јас целосно се концентрирав на неа и така лесно сфаќав.Али за жал само основно учев,што значи само 2 години :(
 

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
2 омилен предмет а прв омилен професор (што ми предава хемија) Човекот е.... немам зборови, се да го прашаш се ке ти одговори. Ама уште повеке ке си го засакам и подобар ке си станам со мојата дадичка Марија таа ќе ми помогне и ке станам добар хемија исто како и биологија што сум си добар... Нели дадичке? :p
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
2 омилен предмет а прв омилен професор (што ми предава хемија) Човекот е.... немам зборови, се да го прашаш се ке ти одговори. Ама уште повеке ке си го засакам и подобар ке си станам со мојата дадичка Марија таа ќе ми помогне и ке станам добар хемија исто како и биологија што сум си добар... Нели дадичке? :p

Да да, потврдувам дека ќе те насочувам кон станување многу добар во хемија, во најмала рака колку што знам јас :D
А јас незнам многу. така да, лесна ни е задачата (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Да да, потврдувам дека ќе те насочувам кон станување многу добар во хемија, во најмала рака колку што знам јас :D
А јас незнам многу. така да, лесна ни е задачата (hug)
Лажеш, знаеш и тоа многу ;) (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Во основа, јас не сум љубител на ниту една од природните науки. Едноставно немам шљив за такво нешто. Подобро ми е да седнам и да прочитам 20.000 страници преполни објаснувања и дефиниции за општеството, раскази за минатото, отколку да седнам и да решавам задачи - не им ја сфаќам поентата и не ми е воопшто привлечно.
НО, бидејќи морав, се натерував себе си, и се обидував да стигнам барем до скромна тројка па на крај година да се смилуваат и да пишат четворка, колку за успех(во мое време не постоеше државна матура да ми помогне да влезам на факултет, потребен беше просекот)
Е сега - ова е земено за другите природни науки - освен Хемијата.
По Хемија, имав 5тка, а знам најмалку од сите. Ми предаваше таква професорка, всушност не ми предаваше туку само кажуваше услов дека мора дадеш 500 денари, за да отидеш кај неа „на дополнителни часови“ и таа ќе ти го даде тестот, и ти ќе си го решиш и ќе си имаш 5тка. Така да, јас годишно си одвојував 2000 денари за Хемија и оценката беше купена.
- И така да, неможам да кажам дали ја сакам или мразам Хемијата, кога... никогаш не сум седнал да учам.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Да да, потврдувам дека ќе те насочувам кон станување многу добар во хемија, во најмала рака колку што знам јас :D
А јас незнам многу. така да, лесна ни е задачата (hug)
И јас сакам да ме насочиш и да ме учиш :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ајде само вие изразете желба.
во твојот случај (или нашиот заеднички), пријателе, незнам кој кого насочува и учи ама добро (hug)
Абе ја за Хемија ти правам муабет, за другото не се рачуна другарче :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија