Хемија

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Предмет кој на многу ученици „им го загорчува животот“...
Други пак ја сакаат...
А вие?
Во која група спаѓате вие или сте спаѓале додека сте ја учеле?

Мене хемијата ми е омилен предмет. Посебно кога се прават експерименти. Уживам додека учам хемија, независно дали решавам равенки или учам теорија...
Не е предмет кој бара се да набубаш, туку кој бара разбирање.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас ја сакам хемија, а и нешто поврзано со неа и студирам
Па еве ако некој заглавил на која задача слободно може да ме побара па ако знам ќе помогнам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Хемија беше еден од моите најомилени предмети,посебно аналитичка хемија.Часовите и практичните вежби во лабораторија ми беа вистинско уживање :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ја мразам од дното на душата и таа мене. Никако да се разбереме, а би рекла дека влијание имаат и некои професори-наставници. Еден експеримент не направивме во прва година, додека во осмо само второ полугодие направивме неколку.
Ја мразам, но на натпревар ( во 8мо одд.) одев ме избра наставничката и се вратив со пофалница, бев прво или второ место одпозади. :D
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Во средно 1-ва година тројка, а во втора едвај двојка, сепак поише можев да го разберам за разлика од физика и математика кои ги полагав:D
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
хемија е интересен предмет ама ако имаш лабаротрија на школо, теорија не е нешто посебно
во основно имав 5, а сега во хемија имам една малце луда професорка и иам 3 :D а досега никогаш неам напраено експеримент :(