Фрази од родителите што ве нервираат

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Што правиш?
-Еве.

Колку пати само ми се десило си идам така по улица и оп гледам некој познат ми се доближува од спротива, и си викам е овој пат кога ќе ме праша “Што правиш?“ нема шанса да кажам “Еве“, туку ќе кажам шетам, идам во банка , на кафе и сл. И така спремна пуна со себе , се доближува особава “здраво, здраво, што правиш?“ и ја “ЕЕеве“ ... тоа е тоа , Ај хејт ит бат ај јуз ит....

Он топик:Во последно време ме нервира фразата “..Ти кажав, ама ти...“
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Butterfly^^

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
-Со помин нека е.
-Кој/а си ти? Ти си никој и ништо.
-Ти нас не' изгуби.
-Ти не си вистински/а пријател/ка.
И сите останати фрази од турските серии и американсите цртани.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Леле извини ама толку имам работа што немам време ни да јадам(а таа машала качила уште 3 кгр.)
Па од што јаде се брза храна :D

Ќе видиш,ќе видиш...
Лесна е неговата(ко да божем освен нашата на сите други нивната им е лесна).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScorpioNka and Prashina

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Значи сеа ти мене ќе ме учиш, ја постара сум....
Ова за се нешто, дури и за оние работи кои прв пат ги гледа....
Многу шеташ,не се прибираш(коа излагам секој ден), а од друга страна
Само дома седиш, си се затворила, утре ќе се жалиш, дечко ти не те пушта(кога 3 дена со ред не сум излегла,зошто не ми се излагало, не сум се чувствувала ок, и др.)
Ништо од ова нема логика, ама ај нека и биде.
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
-Мамо шо има за ручек?
-Во фрижидер имаш (бла бла бла) ете напрај си нешто сам. (И јас сум каоо"Па и не ми се јаде толку :svirka")
..............................
*Влагаш дома*
-Ооо, си дојде?
(НЕ БЕ, УШТЕ В КАФИЧ СУММ :eek:)
..............................
Мртва тишина дома, сите поспани, занесени во нешто. Одиш за во WC и таман да влезеш слушаш громогласен глас "НЕМОЈ БОС НА ПЛОЧКИ"
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
29
Направи руче
Дали имаш дечко
Земи да учиш
Доста седиш на лап топ