Фрази од родителите што ве нервираат

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Кои фрази на вашите родители ве нервираат ? Се разбира дека ги сакате и дека и тие ве сакаат вас и ви мислат се најдобро, но сепак мора да има нешто што ве иритира.
Јас се нервирам кога татко ми ќе ми рече :
- Сара, доцна е легни си. Ако не ти се спие - читај си некоја книга.
 
Последна промена од модератор:

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
животот не е лесен како што изгледа,мисли со главата и пази многу што работиш и со кој...Ке видиш некогаш и нас дека не ни е лесно и дедка го сакаме само најдоброто за тебе..бла бла бла.....Напамет го знам:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Хахахах :D еве од моите неколку што ме нервираат:

- Знаеш и самата дека ако седиш до 6 сабајле на компјутер и во 10 си на факс, нема да бидеш способна за предавања :D
- Стварно незнам што си запнала со тие компјутери и мобилни, цела куќа ни е полна со такви глупости :eek:
- Аман веќе со компјутерите, утре со наочари кога ќе бидеш ќе сватиш дека не е убаво така -.-
- и што сега, пак ги фрли парите на компјутер/мобилен? Место да си купиш нешто гардероба, ти трчаш на тоа да фрлаш пари :mad:
- Ќе почнеш и да спиеш пред компјутер

(овие само за компјутер се :D)

сеа други:

- и што правиш надвор на ова ладно време?
- само брза храна јадеш, ќе си го расипеш желудникот
- доста со тоа адидасот, уште чорапите да ги купиш адидас и ќе бидеш како подвижна реклама (на ова се имам смеено со денови :D :D :D)
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Најмногу се иритирам кога ќе станам од спиење и мајка ми :
ОДи купи леб,млеко,јајца.............................(а живеам на доста проодно место покрај кафичи и знаете летно време како ми е...ахх супер!!!) :trepka:zesko
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Enduu

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Најчесто фразите од моите родители ги декларирам повеќе како фрази кои се поучни, а не фрази кои ме прават нервозен.Сепак има некои интересни:
-Дали мислиш дека со седење на лаптоп 24 часа ќе завршиш факс и дека ќе најдеш женска да те опраи? (се случува еднаш неделно кога одмарам од факс и работа ама сепак се збори :D )
-Синко во 3 саат навечер само лопови и џандари има.(идам по цигари)
-Памет во глава
-Кај си?
-Ќе идеш да пушиш цигара?
-Немој да се дрогираш синко, гледај ги како умираат наркоманите од тие ганџи марихуани и прашоци :D Фати си факултетот сериозно и не се заебавај
-Кога учеше бе синко бе? Те немам видено со книга во рака од средно :D
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Gi ima mnogu :)
- Zemi uci, ne samo na fb mi dremis tuka
- ne setaj taka gola, utre pak ke si bolna, jas nema da davam se pari po bolnici za tebe
- zemi namesti si sobata, gledaj kakva ti, mislis vo dzungla se naogam
- aman veke so tie pari, ke me bankrotiras eden den ti na mene
-dosta setas, dojdi si doma malce, ne sme te videle ic ( a sekoj den me gledaat :D )
- jadi, gledas kolku si slaba ( a i toa veza nema, neznam sto tolku slaba im se gledam :eek )
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
шостори бе по цел ден само на компјутер , ти бе дете немаш училиште немаш нешто за учење? гарант ке ја слушнам реченицава по минимум 10 пати дневно..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

The Countess

Полноправен Член
15 февруари 2012
43
53
18
Elean Donan Castle
Јадена си?! ...што? ...сигирно?! -.-
Најади се повеќе, види слаба колку си!

Тоа ме нервира секогаш од нив, останатото не толку, навикнав.
За компјутерот не пискаат многу, само од време на време стрелаат со намќорести погледи.