Фотографираме на тема (албум) | Црнобело Форум

Фотографираме на тема (албум)

Статус
Затворена за нови мислења.

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353

Едитирано од модератор: Учество со туѓа фотографија = 5 казнени поени
 
Последна промена од модератор:

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Фотографираме на тема: Кругови
Повелете нова тема. Да видиме колку сте креативни...Темата е кругови..Значи се што има кружна форма. Па повелете.
Фотографијата да биде ваша.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Хоуп*

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Фотографираме на тема: Панорама
Мислам дека повеќето знаат како изгледа панормската фотографија, тоа е онаа каде што полето на видик е издолжено.
Се разбира дека и тука важи добро познатото златно правило - фотографијата мора да е лично ваша.
Што ви душа сака, тоа прикажете го на фотографијата!

Се двоумев со која да учествувам во оваа тема, на крајот се решив со онаа која последна ја имам направено. Една фотка од реката Сена.

сена 3.jpg
 
Последна промена од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.