1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема (албум)

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Saladin, 1 декември 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,649
  Допаѓања:
  5,728
  IMG_20171014_165443.jpg
   
  На Makedonec и Outrider им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  IMG_20171015_185228[1].jpg
   
  На Makedonec и Outrider им се допаѓа ова.
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Епа пошто предходно имавме јадење за фотографирање сега е ред пијалокот да си ги добие своите 5 минути слава. :)
  Се што е пијалок, од коктел до кока кола сликајте. :)
  Тоа што фали на темава за да е целосна @Makedonec нека дополни и се надевам не се повторува оти не сум баш во тек. :)

  Задолжително е фотографијата да биде ваша
  Пријавување до 20.12.2017
   
  #123 escape, 2 декември 2017
  Последна промена од модератор: 2 декември 2017
  На violetmoon и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Оролет by Saladin
  14713790_10154583690819266_7839877327933929622_n.jpg
   
  На Electra, violetmoon, escape и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Овој пат и јас ќе ви се придружам
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  IMG0064112967mg.PNG
  За гадниот изглед на кафето се погрижија филтрите и едитот на инста:DD
   
  На escape, Electra и Saladin им се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Ајде бе пријавете се!!!!!!!!! Haha
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  image-0-02-05-c78e763e46f9f2beb4b32de3969e511d92f342d412c7fdbfe377729fadbba189-V.jpg
  и јас со турско кафе и тоа грчко :)
   
  На Makedonec и Prashina им се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Е овој пат за да сликаме ќе треба прво да цртаме. :)
  Не треба да е цртежот нешто професионален или што знам битно е да биде ваше дело исто така не е потребно во моментот да го цртате (освен доколку имате желба), туку може и постар цртеж. Нема определена тема за цртежот само да се гледа дека е цртеж, па дали ќе биде веќе добиената слика со ефекти или не си е ваш избор.
  Остатокот да го дополни @Makedonec :)
  Па почнуваме :)

  Пријавување до 21.01.2018

  19884281_1957286874516543_3963941901774853972_n.jpg
   
  #129 escape, 10 јануари 2018
  Последна промена од модератор: 12 јануари 2018
  На Prashina, Iris*, violetmoon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Ајде бе нацртајте нешто и пријавете се :(
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: