Фотографираме на тема (албум) | Црнобело Форум

Фотографираме на тема (албум)

Статус
Затворена за нови мислења.

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,260
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
Епа пошто предходно имавме јадење за фотографирање сега е ред пијалокот да си ги добие своите 5 минути слава. :)
Се што е пијалок, од коктел до кока кола сликајте. :)
Тоа што фали на темава за да е целосна @Makedonec нека дополни и се надевам не се повторува оти не сум баш во тек. :)

Задолжително е фотографијата да биде ваша
Пријавување до 20.12.2017
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Makedonec

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,260
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
Е овој пат за да сликаме ќе треба прво да цртаме. :)
Не треба да е цртежот нешто професионален или што знам битно е да биде ваше дело исто така не е потребно во моментот да го цртате (освен доколку имате желба), туку може и постар цртеж. Нема определена тема за цртежот само да се гледа дека е цртеж, па дали ќе биде веќе добиената слика со ефекти или не си е ваш избор.
Остатокот да го дополни @Makedonec :)
Па почнуваме :)

Пријавување до 21.01.2018

19884281_1957286874516543_3963941901774853972_n.jpg
 
Последна промена од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.