Форум уметници

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Браво, баш ми е драго што има уметници на форумов...секоја чест за дечките погоре....јас пишувам проза и поезија , подготвувам некакви збирки но сега во последен период и се вратив на стручната обработка на трудови и мали книги...некако цел живот сум обиколена со уметници и многу сум среќна поради тоа. Моето друштво брои голем број уметници (академци), писатели познати и не толку познати и музичари се разбира(inlove)....така што сериозно ми го разубавуваат животот и не би можела да замислам да се движам и дружам во поинакви кругови ...па иако имам објавено некој текст тука на форумов , еве штом можам ќе објавам уште еден наскоро за оние кои што сакаат да читаат .)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,759
1,673
На сигурно
Кога ќе си појдам дома ќе закачам нешто од музиката што сум ја направил. Не е којзнае што, а ни снимките не се добри зашто се од мобилен, ама ќе ги преснимам убаво и ќе закачам.
Уште чекаме да закачиш (wasntme)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Прекрасна уметност! Браво zuzu82

едит: Јас деновиве правам фигури за Шах. Ми останаа уште пиунчињата и кралевите да ги изработам.

Белата Кралица

 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Да. Цртање, сликање, пишување и свирење клавир. Сега само како хоби, но подоцна, планирам да направам аниме (што вклучува цртање и пишување). Сега е сеуште рано за тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,775
5,292
1,183
Disco
Пишувам сомнителна проза и уште посомнителна поезија. Прозата е скоро читлива а во поезијата понекогаш знае да се поткрадне и успешна рима. За цртање викаат ме бидувало кога сум бил помал ама не сум го негувал талентот и сега можам само да нацртам човече со круг-глава и линии како раце и нозе.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Ќе ја доработам по колоквиумите.

дали иконите кои ги изработуваш ги продаваш? и за која цена?


Во однос на темата: како хоби ми е фотографирање, сликање и цртање со песок
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
дали иконите кои ги изработуваш ги продаваш? и за која цена?
Слабо сум на форумов, дури сега видов постов. Што се однесува до прашањето, да. Повеќето од иконите кои ми се изработени се продадени или се на продажба. Цената варира од димензијата, длабочината и самата комплексност на резбата. Оваа икона погоре е релјеф длабока резба со димензии 35х45цм и длабочина 2цм и беше продадена за 150 евра.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
353
Со балет професионално се бавам. Свирам пијано, ама тоа како хоби