1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форум уметници

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Мортидо, 1 април 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Браво, баш ми е драго што има уметници на форумов...секоја чест за дечките погоре....јас пишувам проза и поезија , подготвувам некакви збирки но сега во последен период и се вратив на стручната обработка на трудови и мали книги...некако цел живот сум обиколена со уметници и многу сум среќна поради тоа. Моето друштво брои голем број уметници (академци), писатели познати и не толку познати и музичари се разбира(inlove)....така што сериозно ми го разубавуваат животот и не би можела да замислам да се движам и дружам во поинакви кругови ...па иако имам објавено некој текст тука на форумов , еве штом можам ќе објавам уште еден наскоро за оние кои што сакаат да читаат .)
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Уште чекаме да закачиш (wasntme)
   
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Прекрасна уметност! Браво zuzu82

  едит: Јас деновиве правам фигури за Шах. Ми останаа уште пиунчињата и кралевите да ги изработам.

  Белата Кралица

  [​IMG]
   
  На Artist, Аркантос, Selma и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Skyrim Dragon Priest Mask

  [​IMG]
   
  На Artist, malo, Bibi@ и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Да. Цртање, сликање, пишување и свирење клавир. Сега само како хоби, но подоцна, планирам да направам аниме (што вклучува цртање и пишување). Сега е сеуште рано за тоа.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Ништо посебно онака за одмарање мозок :):)
  [​IMG]
   
  На Bibi@, Prashina, TheQueen и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Пишувам сомнителна проза и уште посомнителна поезија. Прозата е скоро читлива а во поезијата понекогаш знае да се поткрадне и успешна рима. За цртање викаат ме бидувало кога сум бил помал ама не сум го негувал талентот и сега можам само да нацртам човече со круг-глава и линии како раце и нозе.
   
  На malo, Luckky, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  дали иконите кои ги изработуваш ги продаваш? и за која цена?


  Во однос на темата: како хоби ми е фотографирање, сликање и цртање со песок
   
 9. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Слабо сум на форумов, дури сега видов постов. Што се однесува до прашањето, да. Повеќето од иконите кои ми се изработени се продадени или се на продажба. Цената варира од димензијата, длабочината и самата комплексност на резбата. Оваа икона погоре е релјеф длабока резба со димензии 35х45цм и длабочина 2цм и беше продадена за 150 евра.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Со балет професионално се бавам. Свирам пијано, ама тоа како хоби
   

Сподели: