Форум уметници

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Нешто поново. The Owl.Кој е повеќе заинтересиран за мојата уметност може да го посети мојот ДевианАрт профил http://metatron86.deviantart.com/ ;)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Кога ќе си појдам дома ќе закачам нешто од музиката што сум ја направил. Не е којзнае што, а ни снимките не се добри зашто се од мобилен, ама ќе ги преснимам убаво и ќе закачам.
Си чекам јас сеуште.

(wave)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Се бавите ли со некоја уметност?
Професионално или како хоби?
Споделете ги вашите ракотворби да ги видиме.
Ајде да се преброиме колку уметнички души не има на форумов. :)

Јас последниве пет години се занимавам со копаничарство и скулптура од дрво, а последно време и во камен.

Фигура: Eternal Love
70 x 23 cm
липово дрвосе надевам дека имаме доста креативци на форумов. :)


Браво... многу си добар... секоја ти чест (bravo) стави уште слики ако имаш да видиме
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Браво... многу си добар... секоја ти чест (bravo) стави уште слики ако имаш да видиме
Еве една како таа погоре, меџутим у црно-бело.ком издање за да биде у тон со ентериерот у собата. :)

 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Мортидо, обожавам скулптури( не да ги обожавам луда сум за нив)посебно
оние кои се абстрактни и забегани по малку..
Твоите сефантастични посебно вљубените..

Иначе се занимавам со се што е поврзано со уметноста во било кој облик( само незнам музика да правам) и се ми е само хоби.
Највеќе цртам апстрактна уметност и графитчиња:) и креирам накит за себе и моите другарки, и фотографирам лица, предмети, се што ќе ми падне на око а има нешто во себе, ќе го сликнам да би ја преработила фотографиите и да би ја поклонила:)
 

zuzu82

Староседелец
26 февруари 2013
1
12
603
38
...eve me i mene.Nova sum na forumov.Golem pozdrav do site koi se bavat so nekoja rakotvorba.Imam i jas so sto da se pofalam,ne e nekoja golema umetnost,no go sakam toa sto go izrabotuvam,zosto me smiruva i ispolnuva maksimalno.Izrabotuvam sliki i sisinja.Moite racni izrabotki se od priroden materijal...koristam sekakvi prirodni seminja, pcenka,pcenica,lekja,oriz,mak....eve nesto da vidite
 

Прикачувања

 • Image6272.jpg
  Image6272.jpg
  348.1 KB · Прегледи: 35
 • 1130.jpg
  1130.jpg
  235.4 KB · Прегледи: 35
 • Image14.jpg
  Image14.jpg
  230.9 KB · Прегледи: 37
 • Image0113.jpg
  Image0113.jpg
  318.7 KB · Прегледи: 31
 • Image0127.jpg
  Image0127.jpg
  272.7 KB · Прегледи: 32
 • Image73.jpg
  Image73.jpg
  267.8 KB · Прегледи: 31
 • 0152.jpg
  0152.jpg
  201.4 KB · Прегледи: 32