1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форум уметници

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Мортидо, 1 април 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Нешто поново. The Owl.

  [​IMG]

  Кој е повеќе заинтересиран за мојата уметност може да го посети мојот ДевианАрт профил http://metatron86.deviantart.com/ ;)
   
  На La Bruha :), Хоуп*, Anakin и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Си чекам јас сеуште.

  (wave)
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103

  Браво... многу си добар... секоја ти чест (bravo) стави уште слики ако имаш да видиме
   
  На zuzu82, Lena, The Tramp и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Морав да прокоментирам и да те пофалам. Одличен си во ова и продолжи со добрата работа.
  [​IMG]
  Оваа скултура ми е прејака. Браво. :)
   
  На Хоуп*, Aleksis, Gemini и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Се занимавам со музика, соло пеење и свирам на пијано :)
  Многу ги сакам и ги почитувам и другите видови на уметност. (inlove)
   
  На Prashina, The Tramp, Мортидо и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Еве една како таа погоре, меџутим у црно-бело.ком издање за да биде у тон со ентериерот у собата. :)

  [​IMG]
   
  На Luckky, Prashina, Outrider и уште 11 други им се допаѓа ова.
 7. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Изработувам накит. Не е којзнае каква уметност, ама ме исполнува. Заработка скоро и да немам, сакам да подарувам :)
   
  На JaMi, Prashina, Saladin и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Мортидо, обожавам скулптури( не да ги обожавам луда сум за нив)посебно
  оние кои се абстрактни и забегани по малку..
  Твоите сефантастични посебно вљубените..

  Иначе се занимавам со се што е поврзано со уметноста во било кој облик( само незнам музика да правам) и се ми е само хоби.
  Највеќе цртам апстрактна уметност и графитчиња:) и креирам накит за себе и моите другарки, и фотографирам лица, предмети, се што ќе ми падне на око а има нешто во себе, ќе го сликнам да би ја преработила фотографиите и да би ја поклонила:)
   
  На Luckky, JaMi, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. zuzu82

  zuzu82 Староседелец

  Зачленет на:
  26 февруари 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  12
  ...eve me i mene.Nova sum na forumov.Golem pozdrav do site koi se bavat so nekoja rakotvorba.Imam i jas so sto da se pofalam,ne e nekoja golema umetnost,no go sakam toa sto go izrabotuvam,zosto me smiruva i ispolnuva maksimalno.Izrabotuvam sliki i sisinja.Moite racni izrabotki se od priroden materijal...koristam sekakvi prirodni seminja, pcenka,pcenica,lekja,oriz,mak....eve nesto da vidite
   

  Прикачени податотеки:

  • Image6272.jpg
   Image6272.jpg
   Големина на датотека:
   348.1 KB
   Прегледи:
   35
  • 1130.jpg
   1130.jpg
   Големина на датотека:
   235.4 KB
   Прегледи:
   35
  • Image14.jpg
   Image14.jpg
   Големина на датотека:
   230.9 KB
   Прегледи:
   37
  • Image0113.jpg
   Image0113.jpg
   Големина на датотека:
   318.7 KB
   Прегледи:
   31
  • Image0127.jpg
   Image0127.jpg
   Големина на датотека:
   272.7 KB
   Прегледи:
   32
  • Image73.jpg
   Image73.jpg
   Големина на датотека:
   267.8 KB
   Прегледи:
   31
  • 0152.jpg
   0152.jpg
   Големина на датотека:
   201.4 KB
   Прегледи:
   32
  На JaMi, Prashina, Aristokrat и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Wow! Браво, браво...добредојде на форумот!
   

Сподели: