1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форум уметници

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Мортидо, 1 април 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Се бавите ли со некоја уметност?
  Професионално или како хоби?
  Споделете ги вашите ракотворби да ги видиме.
  Ајде да се преброиме колку уметнички души не има на форумов. :)

  Јас последниве пет години се занимавам со копаничарство и скулптура од дрво, а последно време и во камен.

  Фигура: Eternal Love
  70 x 23 cm
  липово дрво

  [​IMG]

  се надевам дека имаме доста креативци на форумов. :)
   
  На I love you, Bibi@, Outrider и уште 27 други им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Кога ќе си појдам дома ќе закачам нешто од музиката што сум ја направил. Не е којзнае што, а ни снимките не се добри зашто се од мобилен, ама ќе ги преснимам убаво и ќе закачам.
   
  На Anakin, Lena и Мортидо им се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Мортидо време беше да ги поставиш сликите :)
   
  На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  Единствена уметност со која се занимавам е поезија (ретко проза) па тоа си има друго катче на форумов :)
   
  На She и Мортидо им се допаѓа ова.
 5. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ќе ја доработам по колоквиумите.

  [​IMG]
   
  На Artist, I love you, Хоуп* и уште 20 други им се допаѓа ова.
 6. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Убавини..:)
   
  На Lady* и Мортидо им се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Мортидо свака ти чaст.[​IMG] Многу талентиран и креативен си бил. :)
   
  На I love you, Caci, Мортидо и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  брао брат,брао!!!
   
  На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Браво браво, ова е надареност, сигурно имаш уште па постави ги :)
   
  На Мортидо му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Фала. Ќе ставам понатака уште, да не испадни темава само Мортидо’с арт. :)

  Александар Македонски во камен. Не знам што камен е но ме изнамачи додека го исчукав.

  [​IMG]
   
  На I love you, Хоуп*, Anakin и уште 15 други им се допаѓа ова.

Сподели: