Форум уметници

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Се бавите ли со некоја уметност?
Професионално или како хоби?
Споделете ги вашите ракотворби да ги видиме.
Ајде да се преброиме колку уметнички души не има на форумов. :)

Јас последниве пет години се занимавам со копаничарство и скулптура од дрво, а последно време и во камен.

Фигура: Eternal Love
70 x 23 cm
липово дрвосе надевам дека имаме доста креативци на форумов. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Кога ќе си појдам дома ќе закачам нешто од музиката што сум ја направил. Не е којзнае што, а ни снимките не се добри зашто се од мобилен, ама ќе ги преснимам убаво и ќе закачам.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
549
629
93
Единствена уметност со која се занимавам е поезија (ретко проза) па тоа си има друго катче на форумов :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She and Мортидо

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Браво браво, ова е надареност, сигурно имаш уште па постави ги :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мортидо

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Браво браво, ова е надареност, сигурно имаш уште па постави ги :)
Фала. Ќе ставам понатака уште, да не испадни темава само Мортидо’с арт. :)

Александар Македонски во камен. Не знам што камен е но ме изнамачи додека го исчукав.