Форумски весник ,,Црнобело" - пријавување

Дали сакате весникот да се врати во живот?


  • Вкупно гласале
    11
  • Poll closed .

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Забавно би било доколку имаме весник составен од статии или дешаванки од форумов
видов дека некогаш имало ваков весник но целосно се изгубил

Ајде да го вратиме во живот, гласајте дали сакате или не пак да има весник

Во темава нека се пријават и сите оние кои сакаат да бидат дел од создавањето на новиот форумски весник
па ако има интерес да видеме што ќе читаме за некое време
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo, JaMi and Lena

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Забавно би било доколку имаме весник составен од статии или дешаванки од форумов
видов дека некогаш имало ваков весник но целосно се изгубил

Ајде да го вратиме во живот, гласајте дали сакате или не пак да има весник

Во темава нека се пријават и сите оние кои сакаат да бидат дел од создавањето на новиот форумски весник
па ако има интерес да видеме што ќе читаме за некое време

Предлог - може да се стават добри постови околу одредена тема, има многу такви на форумот при што би имал готов материјал. Post=article. Секако постови подолги од неколку реченици...
Ова за дешафки не знам, виртуелна дружба е форумот.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Предлог - може да се стават добри постови околу одредена тема, има многу такви на форумот при што би имал готов материјал. Post=article. Секако постови подолги од неколку реченици...
Ова за дешафки не знам, виртуелна дружба е форумот.
Дали би бил дел од тимот?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Дали би бил дел од тимот?
Прашањево ти е како да правиш тим за на светско, па дали сака некој да е дел од тимот :). Ако сака некој ќе си каже, еве на пример за спорт ако правите нешто рачунајте на мене. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Не би да кудам, одамна и јас предлагав да се врати, ама попрво ќе станеме почесна членка на ЕУ отколку весникот што ќе оживее.
Потребни се интересни теми што ќе ги предлагаат и самите членови, т.н. интервјуа со избрани членови, а за тоа треба и иновативни прашања/идеи, лекторирани и оригинални авторски текстови, евентуално и графички дизајни и распределба на категории... ако мислите дека може сето тоа, count me in.
+1, ама пропаднатиот обид за весник е доказ дека е потребна добра организација и искусни/креативни луѓе, не само желба.
 
Последна промена: