1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" - пријавување

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 26 јули 2014.

?

Дали сакате весникот да се врати во живот?

Затворена анкета 31 јули 2014.
 1. да

  72.7%
 2. не

  27.3%
 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Забавно би било доколку имаме весник составен од статии или дешаванки од форумов
  видов дека некогаш имало ваков весник но целосно се изгубил

  Ајде да го вратиме во живот, гласајте дали сакате или не пак да има весник

  Во темава нека се пријават и сите оние кои сакаат да бидат дел од создавањето на новиот форумски весник
  па ако има интерес да видеме што ќе читаме за некое време
   
  На malo, JaMi и Lena им се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Јас сум за.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Сакам да сум дел од тимот: )
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  тоа значи засега само јас и ти сме дел од тимот =-]
   
 5. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Од мене имате аманет- пишите повеќе за забава и хумор.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Предлог - може да се стават добри постови околу одредена тема, има многу такви на форумот при што би имал готов материјал. Post=article. Секако постови подолги од неколку реченици...
  Ова за дешафки не знам, виртуелна дружба е форумот.
   
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дали би бил дел од тимот?
   
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Јас би била исто дел од тимот.
  Се пријавувам за трач колумни.
  Ако би имале такви.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Прашањево ти е како да правиш тим за на светско, па дали сака некој да е дел од тимот :). Ако сака некој ќе си каже, еве на пример за спорт ако правите нешто рачунајте на мене. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Не би да кудам, одамна и јас предлагав да се врати, ама попрво ќе станеме почесна членка на ЕУ отколку весникот што ќе оживее.
  Потребни се интересни теми што ќе ги предлагаат и самите членови, т.н. интервјуа со избрани членови, а за тоа треба и иновативни прашања/идеи, лекторирани и оригинални авторски текстови, евентуално и графички дизајни и распределба на категории... ако мислите дека може сето тоа, count me in.
  +1, ама пропаднатиот обид за весник е доказ дека е потребна добра организација и искусни/креативни луѓе, не само желба.
   
  #10 Electra, 28 јули 2014
  Последна промена: 29 јули 2014
  На Y1K991, Aristokrat, existence и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: