1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.8)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 30 април 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Добро ќе беше Црнобелите кои се САКАЧИ:D на книга да бидат известени за саемот но сами доколку пишувавме се немаше да има толку детали околу саемот затоа има нешто позајмено
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Не е толку проблем позајменото, колку што е гафот дека ќе се издаваат нови наслови. Да го немаше тој последен, кобен пасус, ќе беше друго.
  Наредниот пат подобро.
   
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Се случува, не зезнаа во последен момент околу содржината па бевме принудени да копираме, ќе внимаваме за следен пат
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кога вдов дека те прашале што мислиш за мене го скокнав тој дел, којзнае што имаш кажано, некои лоши работи и невистини.
   
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Кога @diva orhideja се пријави за овој дел од весникот и јас го очекував истото но прочитај и ќе видиш дека е спротивното од она што го мислиш
   
 6. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Сега само што го прочитав весникот и сакам да им се заблагодарам на членовите на тимот за убавите зборови. Навистина ме израдувавте... ми значи :)
   
  На Makedonec, Ditto+Maker и diva orhideja им се допаѓа ова.
 7. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  а мене кога ке ме спомните во весникот?
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кога ќе го возиш моторот на едно, со врзани очи.
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  во следниот број интервју со тебе
  без гајле
   
  На коста му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: