Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.8)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Прво, едно големо браво за @malo , само поради нејзините мислења кои ги споделила со нас, а се надевам дека и понатаму ќе ги споделува, бесникот од мене добива позитивна оценка.
А сега лошото.
Уште веднаш забележав дека текстот во делот за Саемот на книгата, е копиран од две веб- страни и малку сте го измешале. Ајде, се простува за поголемиот дел, бидејќи е од страна која е можеби единствената од која може да се најдат информации за саемот. НО, последниот пасус ве издава. Ќе сте продавале 9 нови наслови, или грешка сум?
Добро ќе беше Црнобелите кои се САКАЧИ:D на книга да бидат известени за саемот но сами доколку пишувавме се немаше да има толку детали околу саемот затоа има нешто позајмено
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Добро ќе беше Црнобелите кои се САКАЧИ:D на книга да бидат известени за саемот но сами доколку пишувавме се немаше да има толку детали околу саемот затоа има нешто позајмено
Не е толку проблем позајменото, колку што е гафот дека ќе се издаваат нови наслови. Да го немаше тој последен, кобен пасус, ќе беше друго.
Наредниот пат подобро.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не е толку проблем позајменото, колку што е гафот дека ќе се издаваат нови наслови. Да го немаше тој последен, кобен пасус, ќе беше друго.
Наредниот пат подобро.
Се случува, не зезнаа во последен момент околу содржината па бевме принудени да копираме, ќе внимаваме за следен пат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Очигледно е дека не си го прочитал убаво весникот а најмногу од сите бараше тој да излезе.
Кога вдов дека те прашале што мислиш за мене го скокнав тој дел, којзнае што имаш кажано, некои лоши работи и невистини.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Кога вдов дека те прашале што мислиш за мене го скокнав тој дел, којзнае што имаш кажано, некои лоши работи и невистини.
Кога @diva orhideja се пријави за овој дел од весникот и јас го очекував истото но прочитај и ќе видиш дека е спротивното од она што го мислиш
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Сега само што го прочитав весникот и сакам да им се заблагодарам на членовите на тимот за убавите зборови. Навистина ме израдувавте... ми значи :)