Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.8)

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Песна која му ја посветува шифтот на поповски чуџука,а поповски на шифт флај авеј :)
Фин е весникот и браво за трудот ама се сложувам со @existence дека навистина замара некако очи после подолго читање
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Песна која му ја посветува шифтот на поповски чуџука,а поповски на шифт флај авеј :)
Фин е весникот и браво за трудот ама се сложувам со @existence дека навистина замара некако очи после подолго читање
Неколку членови спомнаа нешто слично околу дизајнот не е проблем ќе се среди, од следниот број имаме нов дизајн
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Дечки... како бе САКАЧИ на книга???? @Electra за тебе оди минусот! :)
Што за мене? Големи се, си знаат сами. :D
Се зезам, пропуст е. Јас само лепев што ми беше пратено во 5 до 12, не ни читав. Мислам и дека е преземен текстот.

Како и да е, сега го симнав и ѕирнав пдф-то. Се извинувам што ужасно изгледа, не знам како успеало така со бели рамки да излезе и свашта.
Кај мене пнг сликите се кристално чисти и читки.
Ај од нареден број се спасувате од мене. :D
И тако то.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Што за мене? Големи се, си знаат сами. :D
Се зезам, пропуст е. Јас само лепев што ми беше пратено во 5 до 12, не ни читав. Мислам и дека е преземен текстот.

Како и да е, сега го симнав и ѕирнав пдф-то. Се извинувам што ужасно изгледа, не знам како успеало така со бели рамки да излезе и свашта.
Кај мене пнг сликите се кристално чисти и читки.
Ај од нареден број се спасувате од мене. :D
И тако то.
Probably резолуцијата е проблемот.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,280
2,368
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кои се 5 те члена? Мислам и да ги кажете пак нема да ги најдам ама барем да знам што да барам :D