Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.8)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Дојде време за долгоочекуваниот форумски весник Црнобело(party)

На овој број се работеше најполека затоа што имавме период за работа од два месеца. Овој пат работата ни беше монотона но тоа беше затоа што пристигнаа новости во кариерата на некои од нашите колеги односно си најдоа работа и им се зголемија обврските, но да им честитаме за тоа и да им посакаме успех во работата
Новост е тоа што весникот во иднина ќе има речи си само содржина наменета за случувањата на форумот, ќе има нов дизајн но и нови членови кои ќе работат на него а за тоа повеќе ќе прочитате во содржината на весникот
Околу ова издание се крена многу прашина во подфорумот наменет за него, но најважно од се е тоа што весникот продолжува во остварување на својата цел и покрај се.

Читајте, уживајте и коментирајте!
Црнобело8(flower)
 

Прикачувања

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Дојде време за долгоочекуваниот форумски весник Црнобело(party)

На овој број се работеше најполека затоа што имавме период за работа од два месеца. Овој пат работата ни беше монотона но тоа беше затоа што пристигнаа новости во кариерата на некои од нашите колеги односно си најдоа работа и им се зголемија обврските, но да им честитаме за тоа и да им посакаме успех во работата
Новост е тоа што весникот во иднина ќе има речи си само содржина наменета за случувањата на форумот, ќе има нов дизајн но и нови членови кои ќе работат на него а за тоа повеќе ќе прочитате во содржината на весникот
Околу ова издание се крена многу прашина во подфорумот наменет за него, но најважно од се е тоа што весникот продолжува во остварување на својата цел и покрај се.

Читајте, уживајте и коментирајте!
Црнобело8(flower)
Многу убаво, кратко,јасно слатко и забавно....чиста 10(y)(y)(y)
 
  • Like
Реакции: corki and Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Тоа за Хитлер што е 100% Електра и Аутрајдер си пишувале, само тие можат така. :patos

Иначе @Homunculus мене вака, НЕ! :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Друг пат текстот лепете го како текст, не како слика. Вака заморно е да гледам зумирани пиксели на 100% зум. Да го дочитам и ќе пишам коментар.

Edit>По некое замислено интервју што е интересно, другото покрај фактот што читајќи зумирани пиксели со дамки од лоша компресија бодат очи пробувам да го читам и не оди :/
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Makedonec