1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.8)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 30 април 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дојде време за долгоочекуваниот форумски весник Црнобело(party)

  На овој број се работеше најполека затоа што имавме период за работа од два месеца. Овој пат работата ни беше монотона но тоа беше затоа што пристигнаа новости во кариерата на некои од нашите колеги односно си најдоа работа и им се зголемија обврските, но да им честитаме за тоа и да им посакаме успех во работата
  Новост е тоа што весникот во иднина ќе има речи си само содржина наменета за случувањата на форумот, ќе има нов дизајн но и нови членови кои ќе работат на него а за тоа повеќе ќе прочитате во содржината на весникот
  Околу ова издание се крена многу прашина во подфорумот наменет за него, но најважно од се е тоа што весникот продолжува во остварување на својата цел и покрај се.

  Читајте, уживајте и коментирајте!
  Црнобело8(flower)
   

  Прикачени податотеки:

  На ipopovski, malo, antonio и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Многу убаво, кратко,јасно слатко и забавно....чиста 10(y)(y)(y)
   
  На corki и Makedonec им се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Тоа за Хитлер што е 100% Електра и Аутрајдер си пишувале, само тие можат така. :patos

  Иначе @Homunculus мене вака, НЕ! :zelen
   
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Аутрајдер и јас го пишувавме тоа за Адолф
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Друг пат текстот лепете го како текст, не како слика. Вака заморно е да гледам зумирани пиксели на 100% зум. Да го дочитам и ќе пишам коментар.

  Edit>По некое замислено интервју што е интересно, другото покрај фактот што читајќи зумирани пиксели со дамки од лоша компресија бодат очи пробувам да го читам и не оди :/
   
  #5 existence, 30 април 2015
  Последна промена: 30 април 2015
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Што тоа?
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Интервјуто твое каде е?
   
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не знам, а и им реков да не го објавуваат никогаш.
  А и не ме интересира весникот.
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Извини, не сакав да те налутам. Само прашував.
   
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Дечки... како бе САКАЧИ на книга???? @Electra за тебе оди минусот! :)
   

Сподели: