1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.5)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 28 декември 2014.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Одговорите ќе ги добиете во следниот број =)
   
  На ipopovski му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  Змејче,Јами и Трајче:)
   
  На JaMi, Makedonec и Altaïr им се допаѓа ова.
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Новогодишната еуфорија недостасува годинава во луѓето,очигледно дека освен елките и дворовите заворавиле да си ги накитат и душите.Извинете ме, но во овој број недостасува таа некоја празнична магија(сепак е предновогодишен број каде можевте да употребите многу празнични декорации на весникот),имаше премногу интервјуа кои ги прескокнав,кратко кажано содржински ништо посебно.
   
  На Struggler, Makedonec, corki и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Уште еден член/ка фали :showoff
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па пишува 5 члена. Хоуп, Давор, Змејче, Трајче и Јами. Кој фали?
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Нека не ве лажат, не треба никакви украси, ќе се изгубеше цела поента на текстот внатре. Весник е, for god`s sake не некоја сликовница. Самата содржина го украсува. И башка има и цел оддел за новогодишните празници од 3 членки.
  Дизајн 9ка
  Содржина 8-9
  Концепт 9
  Следниот здравје боже, се приклучувам во редакција да помогнам колку толку.
   
  На JaMi, Luckky, Makedonec и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Да се искупиме за тоа што нема лампиони, сијалички и пакетчиња. Една мала пажња. КЛИК
   
  На Аркантос и JaMi им се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  членката таа
   
 9. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Незнам што ми се случи со компјутерот на работа,но лајкот ти е даден по грешка.Интересно би било да ни кажеш за која поента станува збор што би се изгубела?Моето мислење го дадов и не лажам никого.Една причина некој да ми каже со која би ме заинтересирал да го прочитам весникот?Содржината е досадна и не верувам дека некој ќе чита,може само да прелета преку пишаниците.Дизајнот воопшто не е битен за весникот,најбитно е дали ќе биде занимлив за нови членови.Ако си го правевте за сами да си го читате,тогаш ви е ок.
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Мило ми е што си искрена затоа би сакал да знам што не ти се допаѓа што ти се допаѓа што би сакала да читаш
  затоа е темава, дај предлог и мислење и ние ќе се погрижиме тоа да биде задоволено
  многу членови се изјаснија и истите во следните броеви добија исполнување на нивното барано
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: