Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.5)

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Новогодишната еуфорија недостасува годинава во луѓето,очигледно дека освен елките и дворовите заворавиле да си ги накитат и душите.Извинете ме, но во овој број недостасува таа некоја празнична магија(сепак е предновогодишен број каде можевте да употребите многу празнични декорации на весникот),имаше премногу интервјуа кои ги прескокнав,кратко кажано содржински ништо посебно.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Нека не ве лажат, не треба никакви украси, ќе се изгубеше цела поента на текстот внатре. Весник е, for god`s sake не некоја сликовница. Самата содржина го украсува. И башка има и цел оддел за новогодишните празници од 3 членки.
Дизајн 9ка
Содржина 8-9
Концепт 9
Следниот здравје боже, се приклучувам во редакција да помогнам колку толку.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Нека не ве лажат, не треба никакви украси, ќе се изгубеше цела поента на текстот внатре. Весник е, for god`s sake не некоја сликовница. Самата содржина го украсува. И башка има и цел оддел за новогодишните празници од 3 членки.
Дизајн 9ка
Содржина 8-9
Концепт 9
Следниот здравје боже, се приклучувам во редакција да помогнам колку толку.

Незнам што ми се случи со компјутерот на работа,но лајкот ти е даден по грешка.Интересно би било да ни кажеш за која поента станува збор што би се изгубела?Моето мислење го дадов и не лажам никого.Една причина некој да ми каже со која би ме заинтересирал да го прочитам весникот?Содржината е досадна и не верувам дека некој ќе чита,може само да прелета преку пишаниците.Дизајнот воопшто не е битен за весникот,најбитно е дали ќе биде занимлив за нови членови.Ако си го правевте за сами да си го читате,тогаш ви е ок.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Незнам што ми се случи со компјутерот на работа,но лајкот ти е даден по грешка.Интересно би било да ни кажеш за која поента станува збор што би се изгубела?Моето мислење го дадов и не лажам никого.Една причина некој да ми каже со која би ме заинтересирал да го прочитам весникот?Содржината е досадна и не верувам дека некој ќе чита,може само да прелета преку пишаниците.Дизајнот воопшто не е битен за весникот,најбитно е дали ќе биде занимлив за нови членови.Ако си го правевте за сами да си го читате,тогаш ви е ок.
Мило ми е што си искрена затоа би сакал да знам што не ти се допаѓа што ти се допаѓа што би сакала да читаш
затоа е темава, дај предлог и мислење и ние ќе се погрижиме тоа да биде задоволено
многу членови се изјаснија и истите во следните броеви добија исполнување на нивното барано
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi