Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.5)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Незнам што ми се случи со компјутерот на работа,но лајкот ти е даден по грешка.Интересно би било да ни кажеш за која поента станува збор што би се изгубела?Моето мислење го дадов и не лажам никого.Една причина некој да ми каже со која би ме заинтересирал да го прочитам весникот?Содржината е досадна и не верувам дека некој ќе чита,може само да прелета преку пишаниците.Дизајнот воопшто не е битен за весникот,најбитно е дали ќе биде занимлив за нови членови.Ако си го правевте за сами да си го читате,тогаш ви е ок.
Чекај чекај, а која е твојата идеја за форумски весник?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Да се искупиме за тоа што нема лампиони, сијалички и пакетчиња. Една мала пажња. КЛИК
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Чекај чекај, а која е твојата идеја за форумски весник?
Ајде сега искрено да Ви одговорам! Немам некоја посебна идеја за весникот,но верувајте дека кога ве читам пред мене е "слика"на вредни,трудољубиви млади луѓе,кои од се срце се залагаат да живее форумов,се обидуваат да внесат нешто ново но на Голема Жалост,тој труд не наидува на заслужна пофалба или награда.Прво прашање е ,која беше целта за да оживее форумот,кои членови би го читале,за кого би бил занимлив?Интервју може да отворите како нови теми,ако тој дел ви е интересен,мене ми е тоа најдосадно(можеби кога прашањата би биле провокативни и несекојдневни,би се обидела да задржам внимание),останатата содржина е прочитана од форумот и не гледам потреба за повторување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ајде сега искрено да Ви одговорам! Немам некоја посебна идеја за весникот,но верувајте дека кога ве читам пред мене е "слика"на вредни,трудољубиви млади луѓе,кои од се срце се залагаат да живее форумов,се обидуваат да внесат нешто ново но на Голема Жалост,тој труд не наидува на заслужна пофалба или награда.Прво прашање е ,која беше целта за да оживее форумот,кои членови би го читале,за кого би бил занимлив?Интервју може да отворите како нови теми,ако тој дел ви е интересен,мене ми е тоа најдосадно(можеби кога прашањата би биле провокативни и несекојдневни,би се обидела да задржам внимание),останатата содржина е прочитана од форумот и не гледам потреба за повторување.
Ќе се потрудиме да го исполниме и твоето барање
ветувам дека во следниот број ќе има попровокативна содржина
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ќе се потрудиме да го исполниме и твоето барање
ветувам дека во следниот број ќе има попровокативна содржина
Очигледно не ми ја разбра поентата,не е штосот да исполнувате барања,туку вашиот напор да има ефект,публицитет,да донесе нови членови...........јбг.ако не е така,тогаш за кој ку**ц ви е весникот?Единствено ако имате премногу време на располагање и не знаете што да правите,па да го трошите залудно.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Ајде сега искрено да Ви одговорам! Немам некоја посебна идеја за весникот,но верувајте дека кога ве читам пред мене е "слика"на вредни,трудољубиви млади луѓе,кои од се срце се залагаат да живее форумов,се обидуваат да внесат нешто ново но на Голема Жалост,тој труд не наидува на заслужна пофалба или награда.Прво прашање е ,која беше целта за да оживее форумот,кои членови би го читале,за кого би бил занимлив?Интервју може да отворите како нови теми,ако тој дел ви е интересен,мене ми е тоа најдосадно(можеби кога прашањата би биле провокативни и несекојдневни,би се обидела да задржам внимание),останатата содржина е прочитана од форумот и не гледам потреба за повторување.
Тоа е се` во ред што го кажуваш, но не гледам што според тебе треба да се додаде.
Ако се` ти е здодевно за весникот, тогаш зошто го отвараш да го читаш? Знам луѓе кои ете не им е по ќеф, сум го праел муабетот со нив и во голем дел им држи муабетот, но ете не пишале тука дека ова издание е здодевно, треба различно. Како различно? Или па ти сметаш различно само за да бидеш контра? Критиката не ти е издржана во смисол за подобрување на весникот. Ако сметаш дека (не) треба да постои весник, кажи го тоа, не вака ко киша око Крагуевца.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Очигледно не ми ја разбра поентата,не е штосот да исполнувате барања,туку вашиот напор да има ефект,публицитет,да донесе нови членови...........јбг.ако не е така,тогаш за кој ку**ц ви е весникот?Единствено ако имате премногу време на располагање и не знаете што да правите,па да го трошите залудно.
Така постепено привлекуваме луѓе во сектата. Овој број со слика, нареден со обред, магија...
Орхидејка, лошо си ја разбрала поентата на форумски весник.
Еве, надолго ќе раступам...веројатно и ова ќе ти е долго и досадно, ама ај.
Весникот е од членовите и за членовите. Јес да може да привлече некого да се регистрира, ама апсолутно е меѓу последните нешта што би довеле нерегистриран член на форум. Првенствено зашто 99,9% што го посетуваат форумот ко гости, не ни знаат дека такво нешто постои овде, туку идат за други теми.
Друго, не можеш да очекуваш овде Латас вести или кој лубрикант да се избере, Баба Мразица поза на месецот и кревање притисоци, туку нешто поврзано со членовите и форумот, чат-пат надвор од него, за баланс. (Требаше оние гаќите со капче да ги ставиме Јами што ги предложи :D )
Викам ај да не бидам сноб да те цитирам ко циганката циганчето што си го брани, ама што не е - не е.
Ем велиш не си прочитала, ем се буниш. :eek:
Ајде за наредново да те прашаме кога и со кого си изгубила невиност, што пикантерии сакаш и дали би се придружила во секта/култ за три милиони евра?
Тоа е она што би читала? Можда, ама не секој се осеќа пријатно да одговори на тоа...впрочем, и за тоа има веќе теми. :D
Трето, содржината не била битна, туку украсите? :eek Немало празнично - уште едно напразно зборење пошто очигледно стварно ништо не си прочитала.
Во досадните интервјуа имаш за Нова Година - тоа се разговори, не е од форум копирано, имаш колумна за Нова Година, предлог-украси за празнициве, рецепт за празнични колачиња, филмови со празнична тематика, празнична музика, насловната е со лампиони :D, па дури и хороскопот е за овој празничен период.
Речиси ништо од ова не е копирано од форумскиве теми, освен колумната.
Што повеќе би додала, освен можеби рубрика за тоа како Дедо Мраз на почетокот бил во зелено и дека не постои?

Да не се сфатиме лошо. Има многу за доработување и оправање овде. Бар за овој број можам од прва рака да кажам дека има „расправии“ која тема да иде, која не, се работи на тоа да се искорени копирањето од теми, ама разни карактери и разни замисли се, па мора компромис за секого, ама, ако имаш конкретен предлог - повеќе од добредојдена си да кажеш јасно што е тоа, вака само во круг се вртиш. На нечитано...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ајде сега искрено да Ви одговорам! Немам некоја посебна идеја за весникот,но верувајте дека кога ве читам пред мене е "слика"на вредни,трудољубиви млади луѓе,кои од се срце се залагаат да живее форумов,се обидуваат да внесат нешто ново но на Голема Жалост,тој труд не наидува на заслужна пофалба или награда.Прво прашање е ,која беше целта за да оживее форумот,кои членови би го читале,за кого би бил занимлив?Интервју може да отворите како нови теми,ако тој дел ви е интересен,мене ми е тоа најдосадно(можеби кога прашањата би биле провокативни и несекојдневни,би се обидела да задржам внимание),останатата содржина е прочитана од форумот и не гледам потреба за повторување.
Ако сакаш да им пратам мои разголени и провокативни слики од одмор, тогаш ќе има што да се гледа.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Досега најдобро. Мислам дека голем дел беше опфатен од предлозите и има подобрени работи кои претходно беа на пониско ниво.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Добар е весникот, не барајте во јајцето влакно! Продложете детчки и девојки!!11