1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.5)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 28 декември 2014.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Чекај чекај, а која е твојата идеја за форумски весник?
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  [​IMG]
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Ајде сега искрено да Ви одговорам! Немам некоја посебна идеја за весникот,но верувајте дека кога ве читам пред мене е "слика"на вредни,трудољубиви млади луѓе,кои од се срце се залагаат да живее форумов,се обидуваат да внесат нешто ново но на Голема Жалост,тој труд не наидува на заслужна пофалба или награда.Прво прашање е ,која беше целта за да оживее форумот,кои членови би го читале,за кого би бил занимлив?Интервју може да отворите како нови теми,ако тој дел ви е интересен,мене ми е тоа најдосадно(можеби кога прашањата би биле провокативни и несекојдневни,би се обидела да задржам внимание),останатата содржина е прочитана од форумот и не гледам потреба за повторување.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Ќе се потрудиме да го исполниме и твоето барање
  ветувам дека во следниот број ќе има попровокативна содржина
   
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Очигледно не ми ја разбра поентата,не е штосот да исполнувате барања,туку вашиот напор да има ефект,публицитет,да донесе нови членови...........јбг.ако не е така,тогаш за кој ку**ц ви е весникот?Единствено ако имате премногу време на располагање и не знаете што да правите,па да го трошите залудно.
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Тоа е се` во ред што го кажуваш, но не гледам што според тебе треба да се додаде.
  Ако се` ти е здодевно за весникот, тогаш зошто го отвараш да го читаш? Знам луѓе кои ете не им е по ќеф, сум го праел муабетот со нив и во голем дел им држи муабетот, но ете не пишале тука дека ова издание е здодевно, треба различно. Како различно? Или па ти сметаш различно само за да бидеш контра? Критиката не ти е издржана во смисол за подобрување на весникот. Ако сметаш дека (не) треба да постои весник, кажи го тоа, не вака ко киша око Крагуевца.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Така постепено привлекуваме луѓе во сектата. Овој број со слика, нареден со обред, магија...
  Орхидејка, лошо си ја разбрала поентата на форумски весник.
  Еве, надолго ќе раступам...веројатно и ова ќе ти е долго и досадно, ама ај.
  Весникот е од членовите и за членовите. Јес да може да привлече некого да се регистрира, ама апсолутно е меѓу последните нешта што би довеле нерегистриран член на форум. Првенствено зашто 99,9% што го посетуваат форумот ко гости, не ни знаат дека такво нешто постои овде, туку идат за други теми.
  Друго, не можеш да очекуваш овде Латас вести или кој лубрикант да се избере, Баба Мразица поза на месецот и кревање притисоци, туку нешто поврзано со членовите и форумот, чат-пат надвор од него, за баланс. (Требаше оние гаќите со капче да ги ставиме Јами што ги предложи :D )
  Викам ај да не бидам сноб да те цитирам ко циганката циганчето што си го брани, ама што не е - не е.
  Ем велиш не си прочитала, ем се буниш. :eek:
  Ајде за наредново да те прашаме кога и со кого си изгубила невиност, што пикантерии сакаш и дали би се придружила во секта/култ за три милиони евра?
  Тоа е она што би читала? Можда, ама не секој се осеќа пријатно да одговори на тоа...впрочем, и за тоа има веќе теми. :biggrin
  Трето, содржината не била битна, туку украсите? :confused: Немало празнично - уште едно напразно зборење пошто очигледно стварно ништо не си прочитала.
  Во досадните интервјуа имаш за Нова Година - тоа се разговори, не е од форум копирано, имаш колумна за Нова Година, предлог-украси за празнициве, рецепт за празнични колачиња, филмови со празнична тематика, празнична музика, насловната е со лампиони :biggrin, па дури и хороскопот е за овој празничен период.
  Речиси ништо од ова не е копирано од форумскиве теми, освен колумната.
  Што повеќе би додала, освен можеби рубрика за тоа како Дедо Мраз на почетокот бил во зелено и дека не постои?

  Да не се сфатиме лошо. Има многу за доработување и оправање овде. Бар за овој број можам од прва рака да кажам дека има „расправии“ која тема да иде, која не, се работи на тоа да се искорени копирањето од теми, ама разни карактери и разни замисли се, па мора компромис за секого, ама, ако имаш конкретен предлог - повеќе од добредојдена си да кажеш јасно што е тоа, вака само во круг се вртиш. На нечитано...
   
  На Licno taa, MoonFairy, Makedonec и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ако сакаш да им пратам мои разголени и провокативни слики од одмор, тогаш ќе има што да се гледа.
   
 9. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Досега најдобро. Мислам дека голем дел беше опфатен од предлозите и има подобрени работи кои претходно беа на пониско ниво.:)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Добар е весникот, не барајте во јајцето влакно! Продложете детчки и девојки!!11
   

Сподели: