1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.5)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 28 декември 2014.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  На овој број се работеше најнапорно и најпрофесионално до сега но и најпозитивно затоа што вистински ни тргна муабетот на сите како тим. Во ЦБ тимот дојдоа два нови играчи но и еден поранешен се врати, со други зборови за Црнобело5 се погрижија @Electra @Luckky @Outrider @JaMi @Lena и секако јас. Создадовме професионален весник кој се разликува од минатите изданија за кои можеме да кажеме дека во однос на Црнобело5 се аматерски изработени.
  Се појави мал проблем а тоа беше прикачувањето на весникот на форумов, поточно преголема меморија зафаќаше, а и сеуште зафаќа. За решавање на тој проблем очекуваме @ipopovski да ни помогне па потоа да можеме да ја прикачиме .pdf верзијата на темава. Но ние како тим секако дека треба да го испочитуваме тој временски рок на објавување па затоа со сите сили се потрудивме да овозможиме весникот да дојде на форумов.

  Препорака:
  - Во Adobe, ставете го весникот во големина 87%, така е најчитлив.
  - Download-ирањето е директно. Потребен ви е само еден клик на линкот подолу.

  Читајте, уживајте и коментирајте!
  Црнобело5 (flower)

  ________________________
  Симнете го весникот тука.
  Онлајн верзија тука.
  _________________________
   

  Прикачени податотеки:

  На Хептаграм XI, 4FUN, Ditto+Maker и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Најдобро издание што досега сте го приготвиле. Браво!
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што знам не е нешто посебно. :(

  Се заебавам бе, супер е. Од се по нешто има, и дизајнот е супер и се.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  P01nt3r3sn1 m1 b3a pr3th0dn1t3 br03v1
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Супер, конечно заличи на нешто.
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 6. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Браво , многу добро направено, и изглед и теми . (bravo)
   
  На Makedonec и JaMi им се допаѓа ова.
 7. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Ете. БравоС
   
  На Аркантос, Makedonec и JaMi им се допаѓа ова.
 8. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Одличен !!! (bravo)(party)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Дечки @Luckky @Makedonec @JaMi @Outrider @Lena @Electra БРАВО!
  Со сè поголем мерак го читам секој нов број.
  Браво за иницијативата, за истрајноста, за упорноста!

  Вложувате труд и создавате нешто што ќе остане, нешто на што ќе се потсетуваме и ќе викаме „еееј ти текнува, а види го првиот број каков беше, види како се развиваше секој следен број...“
  Мислам дека тоа се емоции кои ќе ги топлат срцата на сите лојални и искрени членови на овој форум.
   
  На Аркантос, melpomena, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ај кажете ми кои членови се во тоа буквите? Ги најдов Хоуп и Давор ама други не можам.
   

Сподели: