1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.4)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 23 ноември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Мене ми се допаѓа интервјуто, изгледа дека јас го правев. :)

  @Makedonec немој да заборавиш да се заблагодариш.
   
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Имав многу поголема замисла за овој број со различни содржини
  но најинтересно е тоа кога ќе прашаш некој член за нешто за весникот и ти одговараат ејјј само немој мене, ај друг пат, орашај друг, срам ми е, глупо ми е
  со таков став еден весник не може да се направи а потоа сфати и зошто темите се со малку мислења

  инаку ќе се потрудиме да создадеме подобар следен број само тројца незнам како ќе го сториме тоа
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  А за промена да оставиш другите да те пофалат?;)

  Продолжете со весниците,интересно е,ама некако ми се чини дека наместо да се подобрувате вие се уназадувате.
  Но тоа не е причина за да прекинете.
  Некако многу сиромашен овој број,а додуша и членството општо низ цел форум некако не толку активно.
  ,,Информациите,,низ весникот подзастарени.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Никој нема да ме пофали мене. Ова ми беше последна шанса да си се пофалам сам, дека од следниот број па натаму не учествувам. :)
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Ајде ке се снајдеш ти и без тоа.

  Околу статистиките,јас пак не гледам зошто треба да ги нема,какви и да се,инормативни се.
  Нели весниците служат и за инормирање на читателите.
  Дури треба и повеке да ги има,од повеке карактери.Така полесно ке се ушалта некој нов член,или некој по колеблив околу учеството на форумов.
  И не ке е лошо креаторите да си останат непристрасни креатори,без директно учество.
  Некако премногу нападно и самоуверено,како примарна цел е да се истакне што знаат креаторите сам по сам а не да состават еден весник целокупно земено добар.
  Работата ја чини успешна тимот не поединецот.
   
  На Makedonec, Saladin, Хоуп* и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Нормално, секогаш имам нешто со што да се пофалам. :)
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Зарем има кој нема?
  Уште да нејдеме кој друг да не пофали,ама по пат на заслуга а не со сопствено тепање во гради.Помодревме.:zelen
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Еве јас некогаш ќе те пофалам тебе, ти мене, и така ќе си се фалиме. :)
   
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Ами, се срамат децата. :biggrin
  Инаку да, морам да се сложам околу делот со поделеноста. Од прв поглед се распознава кој за што бил задолжен. И не дека е лошо што авторот си има сопствен печат, туку се добива впечаток дека секој сам си го сработува делот и потоа ти си тој што ги спојува во рубрики и толку.
  Ако некој од другите има подобра идеја да ги распореди рубриките, дозволи му; ако некому му текнат интересни прашања - вклучете ги, а не вака јас сум составил/а, јас сакам да сум на тој дел и друго не може. Договор куќа гради.
  Иако знам дека сигурно се трудите и ви е тешко да се координирате.
  Не сум експерт, ама ако е од помош, пиши слободно, па ако успеам со време, бар еден темплејт (насловна + основна позадина со лого/што и да е) ќе пробам направам за дизајнот за следниот број, колку-толку.
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  во тој случај чекам една насловна од тебе
  =)
   

Сподели: