Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.4)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Дојде време да се објави во јавноста долго најавуваниот и со нетрпение очекуваниот весник - Весникот Црнобело4. На Црнобело4 најмногу внимание се посвети на дизајнот но и на тоа да се исполнат вашите барања и предлози од темата за предлози, прашања.

Морам да признаам дека овој број се работеше со најмалку воља затоа што дознавме дека двајца од нашиот тим се откажуваат од целава оваа работа што значи дека во иднина само тројца ќе работиме што сме премалку за да составиме еден весник. Затоа сите оние кои сакаат да бидат дел од ЦБ тимот нека се пријават ќе помогнат за доброто на форумскиот весник кој донекаде даде живост на овој форум.

А сега пред да биде сервиран ручекот, прочитајте го четвртото издание на форумскиот весник.
Онлајн верзија тука.

И не заборавајте да го дадете вашето мислење за Црнобело4 :sreken
 

Прикачувања

  • Црнобело4.pdf
    2.2 MB · Прегледи: 92

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,403
5,905
1,683
Disco
...само требаше да стои дека е со Мојс интервјуто, јас само служев како медиум кој во транс ги пренесуваше зборовите Дејвидови...:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Јас електронската верзија не можам да ја видам...
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Интервјуто е супер. Весникот е добар.
Ова е неверојатно, толку кратко и јасно да си кажеш што имаш. :D
Шала на страна, да не бидам пак критички настроена ќе кажам дека весникот е ок. Како за разбивање на монотоноста е одличен. За дизајнот нема да коментирам овој пат, секогаш може подобро.
Само она ми боди во очи дека во изминатиот месец се зачлениле 15 нови членови. Ок, е можеби и се зачлениле, ама нема логика да се споменува таа бројка кога сите знаеме дека нема скоро никој нов низ темите. Освен 4-5 души што имаат по две три мислења. Мислам, кого лажеме? Некако изгледа ко статистиките да се пишани колку да пополнат место на весникот.
А да, и вовед сте заборавиле. :zelen
Добри сте, се подобри во секој нареден број. Ова искрено. И мило ми е што сите критики што беа упатени претходно сте се потрудиле да ги остварите и да смените нешто.
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ова е неверојатно, толку кратко и јасно да си кажеш што имаш. :D
Шала на страна, да не бидам пак критички настроена ќе кажам дека весникот е ок. Како за разбивање на монотоноста е одличен. За дизајнот нема да коментирам овој пат, секогаш може подобро.
Само она ми боди во очи дека во изминатиот месец се зачлениле 15 нови членови. Ок, е можеби и се зачлениле, ама нема логика да се спомнува таа бројка кога сите знаеме дека нема скоро никој нов низ темите. Освен 4-5 души што имаат по две три мислења. Мислам, кого лажеме? Некако изгледа ко статистиките да се пишани колку да пополнат место на весникот.
А да, и вовед сте заборавиле. :zelen
Добри сте, се подобри во секој нареден број. Ова искрено. И мило ми е што сите критики што беа упатени претходно сте се потрудиле да ги остварите и да смените нешто.
Немам со што да се пофалам овој број, затоа така. :)