1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.4)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 23 ноември 2014.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дојде време да се објави во јавноста долго најавуваниот и со нетрпение очекуваниот весник - Весникот Црнобело4. На Црнобело4 најмногу внимание се посвети на дизајнот но и на тоа да се исполнат вашите барања и предлози од темата за предлози, прашања.

  Морам да признаам дека овој број се работеше со најмалку воља затоа што дознавме дека двајца од нашиот тим се откажуваат од целава оваа работа што значи дека во иднина само тројца ќе работиме што сме премалку за да составиме еден весник. Затоа сите оние кои сакаат да бидат дел од ЦБ тимот нека се пријават ќе помогнат за доброто на форумскиот весник кој донекаде даде живост на овој форум.

  А сега пред да биде сервиран ручекот, прочитајте го четвртото издание на форумскиот весник.
  Онлајн верзија тука.

  И не заборавајте да го дадете вашето мислење за Црнобело4 :sreken
   

  Прикачени податотеки:

  На Gemini, Lena, BlackTulip и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  ...само требаше да стои дека е со Мојс интервјуто, јас само служев како медиум кој во транс ги пренесуваше зборовите Дејвидови...:zelen
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  ти бе не си со сите :zelen
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Интервјуто е супер. Весникот е добар.
   
  На alba му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Весникот е добар но гледам дека нема интерес за него од страна на членовите :/
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Како не, прејак е. Го ис'считав со брзината на светлината вчера.
   
  На alba, melpomena, Хоуп* и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  (bravo) :kafe
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  Јас електронската верзија не можам да ја видам...
   
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Ова е неверојатно, толку кратко и јасно да си кажеш што имаш. :D
  Шала на страна, да не бидам пак критички настроена ќе кажам дека весникот е ок. Како за разбивање на монотоноста е одличен. За дизајнот нема да коментирам овој пат, секогаш може подобро.
  Само она ми боди во очи дека во изминатиот месец се зачлениле 15 нови членови. Ок, е можеби и се зачлениле, ама нема логика да се споменува таа бројка кога сите знаеме дека нема скоро никој нов низ темите. Освен 4-5 души што имаат по две три мислења. Мислам, кого лажеме? Некако изгледа ко статистиките да се пишани колку да пополнат место на весникот.
  А да, и вовед сте заборавиле. :zelen
  Добри сте, се подобри во секој нареден број. Ова искрено. И мило ми е што сите критики што беа упатени претходно сте се потрудиле да ги остварите и да смените нешто.
   
  #9 Aleksis, 24 ноември 2014
  Последна промена: 24 ноември 2014
  На 84 sk_Y ^_-, melpomena, Makedonec и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Немам со што да се пофалам овој број, затоа така. :)
   

Сподели: