1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 14 февруари 2012.

?

Колку пати неделно вежбате?

 1. Еднаш неделно

  8 глас(а)
  6.9%
 2. 3-5 пати неделно

  61 глас(а)
  52.6%
 3. Секој ден во неделата

  27 глас(а)
  23.3%
 4. Не вежбаам воопшто

  20 глас(а)
  17.2%
 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Ајде малку мотивација:)
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  @MackioBodyBulding се е тоа убаво и индивидуално до кој степен сакаш да одиш , имено да не се лажеме за тоа мислам дека си свесен и самиот дека треба финансии .
  Како прво дали ти самиот дали некој друг ти одредил начин на исхрана , и тоа е многу важен сегмент , протеините како ги комбинираш пред тренинг и темпото што го имаш секојдневно кога не тренираш , мислам дека си свесен колку одмарање бара телото во текот на денот , на телото треба да му посветиш внимание и да го осетиш колку му е доволно дневен тренинг ...

  Бара да си инат ,да си посветен , имаш многу пакети со вежби , по мое теретана не ти ни треба , имаш да си купиш 3-4 работи со кој во домашни услови ќе си возиш без проблем ..

  Јас би ти советувал да си земеш ако немаш - Јаже за скокање , ластици за растегнување кој ќе ги заменат теговите во секоја вежба ,дали е грб, бицепс ,трицепс итн , имаш тегови за нозе кој се лепат за нога со кој ќе можеш да трчаш , мислам дека не сакаш да се претвориш во одвратен биилдер туку да имаш дефиниција сајла што би рекол ,па мислам дека ова ти е доволно со една координација на секојдневните вежби ќе ти биде одлично !!
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  @Mnogo Bitno а за задник вежби што не му кажеш ? Или овие се доволни што ги кажа? ;)
  Трчав една недела, супер се чувствував,ама немам време секој ден.Мислам дека најефикасно е трчањето, сите мускули ви се активираат, а и убаво топчесто газе се прави ;) :wavespin
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Па незнам од кај ти е ова со задникот , а дека со трчање се прави газе тоа не постои .
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Зошто да не, така се зацврстува и обликува, а за поголемо треба други вежби ;)
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Епа се затегнува ,а не се прави топчесто , за такво газиште ако сакаш да имаш ти треба СТАБИЛИТИ ТРЕНИНГ , јас го вежбам стабилити за лигаменти и зглобови тс поточно превенција од повреди ..
  Тоа е тренинг со топка , тој може ќе ти помогне
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Не сакам, скоро задоволна сум од моето, ама уште малку поголемо не е на одмет. Гледав на јутуб разни вежби, ама пренапорно делуваат и изгледа како да треба многу време за да се видат резултатите.
   
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
 9. Ane1392

  Ane1392 Нов член

  Зачленет на:
  29 ноември 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво
  Јас си почнав посебен режим на исхрана, не диета туку не јадам леб, благо, сокови и сл.
  Од утре сакам да почнам да ги вежбам вежбите од Jillian Michaels 3 левели од по 30 дена. Сакам да ослабам прво и после да си се одржувам.
  Има ли некој искуство со овие вежби? Дали се слабее?
  Ви благодарам.
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Нека не те лажат дека ако не јадеш воопшто леб дека готово ќе ослабеш , можеш да намалиш со него и еднаш во ден да јадеш по неколку парчиња .
  Треба пред се програма на исхрана да си направиш која што содржи протеини и помалце јаглехидрати , тренинг обавезно најмалце 3 пати во неделата , ќе внимаваш навечер после 9 да не јадеш ,да внесуваш многу вода и доручекот да не го занемаруваш ( тоа тесто како бурек и слично ако си јадела да заборавиш )
  Ако не можеш да постигнеш баш со исхраната ќе си земеш протеин кој можеш да го пиеш пред тренинг 1 саат или ако веќе имаш јадено пред тренинг можеш после тренинг ...
  Ако си упорна ќе имаш видливи резултати па и после 3 недели веќе , сака внимание и посветена работа :kafe
   

Сподели: