Филмови со тажен крај

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
И заборавив да додадам дека плачев на goal 2 - leaving the dream како психопат некој : ) најмногу ми беше жал за приказната на бабата . . .
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Sweet
какоф титаник :nah
јас сум по овие тужниве....
филм со најтажен крај според мене у моментов се...има уште многу неможам да се сетам на друг наслов...
Sweet November( овај со кијану ривс и една плавуша), Fanna ( индиски филм)...земете си неколку ролни тоалет и плачете слободно...

Sweet November со Кијано Ривс и Шарлиз Терон...Прекрасно филмче.

А тука ако може ке го додадам и A walk to Remember. :)
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
The Notebook, A walk to remember, Melancholia, My sister's keeper, The bridge to Terabithia, P.S. I love you, If only, The last song, Life is beautiful... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini, Slims and Kiril

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Не плачам на филмови, освен на еден-Хачико.
Од Перл Харбор една недела не можев да спијам како што треба, исто и од Реквием за еден сон, но не плачев, премногу бев запрепастена.
Ах ќе заборавев, сум плачела и на Троја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
ИСКРЕНО НИКОГАШ НЕ ПЛАЧАМ НА ФИЛМОЈ АМА ОВОЈ ФИЛМ ЕДНОСТАВНО ОД СРЦЕ ЗАПЛАКАВ ПОШТО ИМА НАВИСТИНА ТАЖЕН КРАЈ..A WALK TO REMEMBER
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
United, Mary and Max, My sister's keeper, Hachiko, Marley and Me...
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Never let mi go(мислам дека беше нешто така со тажен крај)
Remember me е тој вкрај тажен филм, на крајот посебно неочекувано нешто
Vincent will meer
(германски е и ептен ми се допадна)
Незнам други кој беа знам дека многу има што сум гледал што на крај завршиле онака fuck зафрканато
п.с.Незнам зошто сите викаат колку биле тажни овие филмови шо се фактички од Николас Спаркс книгите кога сите коолку и да се трогателни пак ке завршат убаво..на некој начин
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin