УН диета

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
мнооогу е ефикасна....ама стварно многу....ако се држи принципиелно
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Една моја другарка ја држеше диетава,за 3 месеци,ослабе 12 кг.
Јас одамна се токмам да ја држам,ама некако....осеќам залудно ќе биде..
Пааа,ако има некоја диета строго блага да биде,кажете,хахах :D
 

-Dexter-

Нов член
12 мај 2013
1
2
1
27
Диетата е многу ефикасна и е најздрава диета за намалување на вишок килограми..Јас ја практикувам и денес ми е 66 ден (Скробен ден) .. Започнав со :gjavol ненормални :mad: 123 килограми:mad: , кои не беа до толку приметливи на мене, бидејќи имам висина..Но сепак ми пречеа,и ја започнав диетава.. Епа драги мои денес , после 66 дена јас имам (party) 103 килограми (party) и сум многу горд на себе поради овој успех..Ми преостануваат уште 25 дена до крајот, а за овие 25 дена очекувам макар уште 5 до 10 кила помалку .. По 3 месеци ќе ја држам повторно за да намалам на 90 килограми или 85 килограми за да мојата висина стане поволна со мојата тежина .. Ви ја препорачувам,идеална е за овој период и идеална е за да се направите тип-топ за лето .. :D :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Redhead and Selma

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Веќе подолго време сум во фаза на слабеење, но сега интензивно, поради подготовки за свадба. Ја држев 1 месец оваа диета-резултати +3 килограми.
Кога видов на вага ја прекинав. Додека вереникот со неа слабее, не толку многу како што кажувате сите но сепак слабее. Мене воопшто не ми е јасно како тоа кај мене може да делува спротивно. Сега имам друга тактика која се покажа многу поздрава, а и секако поефективна.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Јас утре ја почнувам заедно со мама.
Утре на мени ни е:
2портокола
за ручек печен стек, салата и некој млечен производ
за вечера пола од стекот и салата

Да ми се навикне малку организмот, сеа физичка активност освен часот по физичко немам. Додека да се навикнам со овј речим ќе се стопли па ќепочнам и со велосипедот (ова ми е најефикасно слабеење и затегнување посбено на нозете и стомакот).(wasntme)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
-2кг за 4дена :igra,
се издржува диетава, највеќе ми се допаѓа тоа што има благо.
 

Gagaa

Нов член
31 јули 2018
1
0
1
63
Ја започнав УН диетата пред 16 дена и намалив 5 кг ама, пред два дена по грешка го прескокнав овошниот ден :( дали ќе се стопира процесот на слабеење. Почнав пак со протеински ден и како што треба по редоследот.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Jas ke se onesvestev od dietava. Teska mi bese. Ja drzev i dodeka bev vo sredno uciliste, mi oslabe krvta.