1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

УН диета

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Aleksadar

  Aleksadar Нов член

  Зачленет на:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Bas sakam da pocnam sega so deitava ama malku cudno mi e pizza kifli torta blago.....
   
 2. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  мнооогу е ефикасна....ама стварно многу....ако се држи принципиелно
   
 3. Careforwhat

  Careforwhat Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2013
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  34
  Една моја другарка ја држеше диетава,за 3 месеци,ослабе 12 кг.
  Јас одамна се токмам да ја држам,ама некако....осеќам залудно ќе биде..
  Пааа,ако има некоја диета строго блага да биде,кажете,хахах :D
   
 4. -Dexter-

  -Dexter- Нов член

  Зачленет на:
  12 мај 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  Диетата е многу ефикасна и е најздрава диета за намалување на вишок килограми..Јас ја практикувам и денес ми е 66 ден (Скробен ден) .. Започнав со :gjavol ненормални :mad: 123 килограми:mad: , кои не беа до толку приметливи на мене, бидејќи имам висина..Но сепак ми пречеа,и ја започнав диетава.. Епа драги мои денес , после 66 дена јас имам (party) 103 килограми (party) и сум многу горд на себе поради овој успех..Ми преостануваат уште 25 дена до крајот, а за овие 25 дена очекувам макар уште 5 до 10 кила помалку .. По 3 месеци ќе ја држам повторно за да намалам на 90 килограми или 85 килограми за да мојата висина стане поволна со мојата тежина .. Ви ја препорачувам,идеална е за овој период и идеална е за да се направите тип-топ за лето .. :D :igra
   
  На Redhead и Selma им се допаѓа ова.
 5. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Веќе подолго време сум во фаза на слабеење, но сега интензивно, поради подготовки за свадба. Ја држев 1 месец оваа диета-резултати +3 килограми.
  Кога видов на вага ја прекинав. Додека вереникот со неа слабее, не толку многу како што кажувате сите но сепак слабее. Мене воопшто не ми е јасно како тоа кај мене може да делува спротивно. Сега имам друга тактика која се покажа многу поздрава, а и секако поефективна.
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас утре ја почнувам заедно со мама.
  Утре на мени ни е:
  2портокола
  за ручек печен стек, салата и некој млечен производ
  за вечера пола од стекот и салата

  Да ми се навикне малку организмот, сеа физичка активност освен часот по физичко немам. Додека да се навикнам со овј речим ќе се стопли па ќепочнам и со велосипедот (ова ми е најефикасно слабеење и затегнување посбено на нозете и стомакот).(wasntme)
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  -2кг за 4дена :igra,
  се издржува диетава, највеќе ми се допаѓа тоа што има благо.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  2кг додаде? :)
   
  На 123456789deset му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gagaa

  Gagaa Нов член

  Зачленет на:
  31 јули 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ја започнав УН диетата пред 16 дена и намалив 5 кг ама, пред два дена по грешка го прескокнав овошниот ден :( дали ќе се стопира процесот на слабеење. Почнав пак со протеински ден и како што треба по редоследот.
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Jas ke se onesvestev od dietava. Teska mi bese. Ja drzev i dodeka bev vo sredno uciliste, mi oslabe krvta.
   

Сподели: