1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

УН диета

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

1. Aleksadar

Aleksadar Нов член

Зачленет на:
    29 октомври 2012
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Bas sakam da pocnam sega so deitava ama malku cudno mi e pizza kifli torta blago.....

2. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,276
    Допаѓања:
    1,897
    мнооогу е ефикасна....ама стварно многу....ако се држи принципиелно

3. Careforwhat

Careforwhat Полноправен Член

Зачленет на:
    2 март 2013
    Мислења:
    41
    Допаѓања:
    34
    Една моја другарка ја држеше диетава,за 3 месеци,ослабе 12 кг.
    Јас одамна се токмам да ја држам,ама некако....осеќам залудно ќе биде..
    Пааа,ако има некоја диета строго блага да биде,кажете,хахах :D

4. -Dexter-

-Dexter- Нов член

Зачленет на:
    12 мај 2013
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    2
    Диетата е многу ефикасна и е најздрава диета за намалување на вишок килограми..Јас ја практикувам и денес ми е 66 ден (Скробен ден) .. Започнав со :gjavol ненормални :mad: 123 килограми:mad: , кои не беа до толку приметливи на мене, бидејќи имам висина..Но сепак ми пречеа,и ја започнав диетава.. Епа драги мои денес , после 66 дена јас имам (party) 103 килограми (party) и сум многу горд на себе поради овој успех..Ми преостануваат уште 25 дена до крајот, а за овие 25 дена очекувам макар уште 5 до 10 кила помалку .. По 3 месеци ќе ја држам повторно за да намалам на 90 килограми или 85 килограми за да мојата висина стане поволна со мојата тежина .. Ви ја препорачувам,идеална е за овој период и идеална е за да се направите тип-топ за лето .. :D :igra

На Redhead и Selma им се допаѓа ова.
  5. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    79
    Веќе подолго време сум во фаза на слабеење, но сега интензивно, поради подготовки за свадба. Ја држев 1 месец оваа диета-резултати +3 килограми.
    Кога видов на вага ја прекинав. Додека вереникот со неа слабее, не толку многу како што кажувате сите но сепак слабее. Мене воопшто не ми е јасно како тоа кај мене може да делува спротивно. Сега имам друга тактика која се покажа многу поздрава, а и секако поефективна.

6. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Јас утре ја почнувам заедно со мама.
    Утре на мени ни е:
    2портокола
    за ручек печен стек, салата и некој млечен производ
    за вечера пола од стекот и салата

Да ми се навикне малку организмот, сеа физичка активност освен часот по физичко немам. Додека да се навикнам со овј речим ќе се стопли па ќепочнам и со велосипедот (ова ми е најефикасно слабеење и затегнување посбено на нозете и стомакот).(wasntme)

7. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    -2кг за 4дена :igra,
    се издржува диетава, највеќе ми се допаѓа тоа што има благо.

8. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    2кг додаде? :)

На 123456789deset му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Gagaa

Gagaa Нов член

Зачленет на:
    31 јули 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ја започнав УН диетата пред 16 дена и намалив 5 кг ама, пред два дена по грешка го прескокнав овошниот ден :( дали ќе се стопира процесот на слабеење. Почнав пак со протеински ден и како што треба по редоследот.

10. Stojne

Stojne Староседелец

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    378
    Допаѓања:
    126
    Jas ke se onesvestev od dietava. Teska mi bese. Ja drzev i dodeka bev vo sredno uciliste, mi oslabe krvta.

Сподели: