Тој ме искористи со моја дозвола

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Мене стварно не ми е јасно какво е тоа искуристување, ама со дозвола!?
Има еден стар виц....
„Ме сретна еден манијак во парк. Ме турна на под, ми ги врза рацете, ми ги турна фармерките па гаќите, и да не ги раширев нозете и нив ќе ми ги врзеше“
Ете така е ова искористување со дозвола.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас сериозно не знам од кај сте, каде и како сте растени, кој ве воспитувал, што ви се случило, инт. Вакво нешто на ниту една моја другарка и се нема случено во текот на сите 23/4 години. Ај ќе разберам да имаш, не знам 14/15 години, па некој те изманипулирал, ама damn girl имај малце самопочит, ако ништо друго. Не си недораснато тинејџерче, па леле што ми рекол, леле му верував, леле чувства имам... пфф, не заебавај. Не викам дека и на најпаметните жени не им се случува тоа, ама ти чукни си ја малце лејката и размисли за своите постапки пред да ги направиш, па после да се каеш.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Има еден стар виц....
„Ме сретна еден манијак во парк. Ме турна на под, ми ги врза рацете, ми ги турна фармерките па гаќите, и да не ги раширев нозете и нив ќе ми ги врзеше“
Ете така е ова искористување со дозвола.

И кога ве искористи што највеќе ви сметаше? Па кога ми ги рашири нозете и песокта ми влезе во очите : )))
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
А јас да дополнам дека дури и законски силување е само тогаш кога даваш отпор до крај на чинот, или додека некој не сопре и слично... и во последната секунда ако почнеш да уживаш и се препуштиш не си силувана - а не па вака, легнуваш по своја волја и после искористена??
Секој со свој памет за вакви ситуации, сите девојки се различни, некои паѓаат на симнување ѕвезди, за некои е доволно само да ветиш дека ќе симнеш некоја ѕвезда и така...
А машките никаде не се виновни во случајов. или ја играш играта до крај(забава) или не почнувај - а ако почнеш секако треба да знаеш дека во поголем број од случаите повредена ќе излезеш ти.
Или муабетов е - сакам да ме *б* ама не сакам да влезе :)
извинете на израз.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Не ги читав коментарите набрзина само воведот и би рекла дека тоа не е искористување.
Секој е одговорен за себе и секој треба да мисли на себе нели?
Ако веќе спијам со некого на прва вечер свесна ќе бидам што би можело да ме очекува и нема да се надевам на ништо повеќе од авантура.
Зошто се машките криви?
Не гледам причина.
Криви се девојките што допуштаат некој да ги искористи.
Ако веќе се работи за искористување( што не би рекла).
Ако спијам доброволно со некој тогаш неможам да кажам дека ме искористил.
Тоа што ти си се надевала на нешто потоа е твој проблем.
Освен тоа мислам дека си измислуваш приказни на форум.
Така ми делуваш.
ОК?
Позз.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Хм, а зошто вие се земате здраво за готово?
И како тоа искористена си била? Тебе не ти беше убаво кога се клецкавте?

Мислам.. дај. И јас да се плеснам со некого после 1 недела, не значи дека сум вљубена во него.
Значи дека ми се е*е.

И башка, ако си 1992 родена, имаш 20 или 21 година. Не си дете, да му се невиди.

НЕ ТЕ ОПРАВДУВАМ И НИКОГАШ НЕМА ДА ТЕ ОПРАВДАМ И ЗНАЕШ ЗОШТО,СЕГА ЌЕ ТИ ПОЈАСНАМ
ПРЕД ДА ДОЈДАМ ВО МАКЕДОНИЈА МИ РЕЧЕ ДЕКА САКАЛ МНОГУ ДА МЕ ЗАПОЗНАЕ И МОЖЕБИ МОЖЕЛО ДА СМЕ ЗАЕДНО. ПРОБЛЕМ ЌЕ Е ДАЛЕЧИНАТА САМО. ПЛУС НАЈДОБАР ДРУГАР Е НА ТАТКО МИ. АКО НЕ РАДИ МЕНЕ РАДИ НЕГО МОЖЕШЕ ДА МЕ ПОШТЕДИ. И ЗА ВРЕМЕ НА ЗАЕДНИЧКИТЕ МОМЕНТИ КОГА ГО ПРАШАВ ШТО Е ТОЈ ЗА МЕНЕ ТОЈ РЕЧЕ ШТО САКАШ ТОА ЌЕ ТИ БИДАМ,СЕ ! Епа такви зборови не се кажуваат ако не се мисли озбилно. Таквите машки за мене се кукавици. Но јас уште поголема што толку многу го засакав. Со свој камен по своја тимба.

Без нервоза.
Вака да ти појаснам нешто.
Ако јас засвиѓам некој типац, има да му гугам дека зелник ќе му месам и нозе ќе му мијам, додека не го добијам тоа што сакам.

Треба да сфатиш дека само жена може да е доволно глупа преку секс да се вљуби.
Мажите се троа помудри, па полесно ги одделуваат тие работи.
Значи, ако со некој се онадиш а не сте официјално во врска, значи дека се нафаќаш само да се онадиш и да не сте си ништо еден на друг.

Или, поедноставно, ако преку вагина некој во срце ти влага, подобро ич немај секс. Почекај да се вљуби во тебе, онака да ви тргне, па клецкајте се.

Насловот си кажува многу повеќе од било кое солење памет.
Немa зошто да го кривиш него, и не е искористување ако сама си свесна во што си се впуштила. Зошто да му „чукне во лејката“, кога сосема му одговара таа ситуација која и самата си ја прифатила?
Ако од старт си приметила дека ќе сакаш нешто повеќе, си можела и требала да се повлечеш. Дури и сега ако сакаш, зошто да чекаш да му чука во црпката, кога можеш директно и отворено да си кажеш, па да знаеш на што си и каде да тераш? Ако не ти одговара, пријатно, нема голема филозофија, зошто од оваа точка до која си дојдена, може само потешко да ти стане поради невозвратени чувства што не ни требало да бидат развиени на прво место.
Не бе, сами сте си криви. Јес да е нешто што не може да се контролира, ама колку-толку верувам дека сите сме свесни до кај ни се границите на самоконтрола и треба да се придржиме кон истите.
Здравје, направи еден искрен муабет, нема што да изгубиш.

Едит: Што збориш бе? Каков другар на татко?
Едит 2: Добро, не бил стар ко што мислевме.
Сепак девојко, најискрен совет: Никогаш, баш никогаш не споделувај вакви детали во виртуелен свет каде што многумина ти го знаат идентитетот. Најискрено те замолувам, за твое добро.

Јас Весна одамна ја знам.
И одамна кажа и премногу за себе.
За жал, и покрај 2 000 000 совети како твојот, ниеден не послуша.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Значи темава ја отварам од лично искуство а и се повеќе гледам дека и на моите другарки им се случува следново. Ќе се запознаат со некој тип,убав,добар,романтичен,сака ѕвезди да им симне од небо, да ги заведе дури да одглуми нешто само да ги добие...
Не ми е јасно,сите девојки денес го ЗНААТ ова,ете и сами кажуваат,сфаќате што му е намерата и пак се впуштате во тоа. Што ви е поентата,да си ја потврдите тезата или?
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
А бе види... ова е одаман по нет, сега кој како го сватил и кој како го научил ама јбг, и к.... у д... и душа у рај нема...

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The High Commander