Тој ме искористи со моја дозвола

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
НЕ ТЕ ОПРАВДУВАМ И НИКОГАШ НЕМА ДА ТЕ ОПРАВДАМ И ЗНАЕШ ЗОШТО,СЕГА ЌЕ ТИ ПОЈАСНАМ
ПРЕД ДА ДОЈДАМ ВО МАКЕДОНИЈА МИ РЕЧЕ ДЕКА САКАЛ МНОГУ ДА МЕ ЗАПОЗНАЕ И МОЖЕБИ МОЖЕЛО ДА СМЕ ЗАЕДНО. ПРОБЛЕМ ЌЕ Е ДАЛЕЧИНАТА САМО. ПЛУС НАЈДОБАР ДРУГАР Е НА ТАТКО МИ. АКО НЕ РАДИ МЕНЕ РАДИ НЕГО МОЖЕШЕ ДА МЕ ПОШТЕДИ. И ЗА ВРЕМЕ НА ЗАЕДНИЧКИТЕ МОМЕНТИ КОГА ГО ПРАШАВ ШТО Е ТОЈ ЗА МЕНЕ ТОЈ РЕЧЕ ШТО САКАШ ТОА ЌЕ ТИ БИДАМ,СЕ ! Епа такви зборови не се кажуваат ако не се мисли озбилно. Таквите машки за мене се кукавици. Но јас уште поголема што толку многу го засакав. Со свој камен по своја тимба.
Колку години е повозрасен од тебе, ако не е тајна?
И Весна... јас можам да ти речам „Љубена ти си ми мене се. Не поминува ноќ да не помислам на тебе. Заспивам замислувајќи како душекот е твоето тело, а перницата твоите гради.“ Ти ќе ми поверуваш?
Ако не научиш да ги разликуваш вистинските зборови од оние филмските тогаш е твоја вина.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Насловот си кажува многу повеќе од било кое солење памет.
Немa зошто да го кривиш него, и не е искористување ако сама си свесна во што си се впуштила. Зошто да му „чукне во лејката“, кога сосема му одговара таа ситуација која и самата си ја прифатила?
Ако од старт си приметила дека ќе сакаш нешто повеќе, си можела и требала да се повлечеш. Дури и сега ако сакаш, зошто да чекаш да му чука во црпката, кога можеш директно и отворено да си кажеш, па да знаеш на што си и каде да тераш? Ако не ти одговара, пријатно, нема голема филозофија, зошто од оваа точка до која си дојдена, може само потешко да ти стане поради невозвратени чувства што не ни требало да бидат развиени на прво место.
Не бе, сами сте си криви. Јес да е нешто што не може да се контролира, ама колку-толку верувам дека сите сме свесни до кај ни се границите на самоконтрола и треба да се придржиме кон истите.
Здравје, направи еден искрен муабет, нема што да изгубиш.

Едит: Што збориш бе? Каков другар на татко?
Едит 2: Добро, не бил стар ко што мислевме.
Сепак девојко, најискрен совет: Никогаш, баш никогаш не споделувај вакви детали во виртуелен свет каде што многумина ти го знаат идентитетот. Најискрено те замолувам, за твое добро.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Колку години е повозрасен од тебе, ако не е тајна?
И Весна... јас можам да ти речам „Љубена ти си ми мене се. Не поминува ноќ да не помислам на тебе. Заспивам замислувајќи како душекот е твоето тело, а перницата твоите гради.“ Ти ќе ми поверуваш?
Ако не научиш да ги разликуваш вистинските зборови од оние филмските тогаш е твоја вина.

4 години е повозрасен. Не е битен веќе.

најдобар другар на татко ми
?????????????

Па добро му беше додека татко ми не увиде што се случи. И тој се каеше што ме запозна со него воопшто. 24 години е момчето.Не е толку стар како татко ми.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Насловот си кажува многу повеќе од било кое солење памет.
Немa зошто да го кривиш него, и не е искористување ако сама си свесна во што си се впуштила. Зошто да му „чукне во лејката“, кога сосема му одговара таа ситуација која и самата си ја прифатила?
Ако од старт си приметила дека ќе сакаш нешто повеќе, си можела и требала да се повлечеш. Дури и сега ако сакаш, зошто да чекаш да му чука во црпката, кога можеш директно и отворено да си кажеш, па да знаеш на што си и каде да тераш? Ако не ти одговара, пријатно, нема голема филозофија, зошто од оваа точка до која си дојдена, може само потешко да ти стане поради невозвратени чувства што не ни требало да бидат развиени на прво место.
Не бе, сами сте си криви. Јес да е нешто што не може да се контролира, ама колку-толку верувам дека сите сме свесни до кај ни се границите на самоконтрола и треба да се придржиме кон истите.
Здравје, направи еден искрен муабет, нема што да изгубиш.

Едит: Што збориш бе? Каков другар на татко?
Едит 2: Добро, не бил стар ко што мислевме.
Сепак девојко, најискрен совет: Никогаш, баш никогаш не споделувај вакви детали во виртуелен свет каде што многумина ти го знаат идентитетот. Најискрено те замолувам, за твое добро.


ЕПА БАРАВТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ДА СЕ РАЗВИЕ ДИСКУСИЈА А И САКАВ ОД МАШКА СТРАНА ДА ЧУЈАМ НЕШТО. А ТОА ДАЛИ ЌЕ СПОДЕЛУВАМ ОД СЕБЕ СИ НЕШТО ТОА Е МОЕ!
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
не можеш да поттикнеш дискусија кога сите го укоруваат твоето мислење

Па баш тука се прави дискусија, кога секој се согласува со некое мислење нема никаква дискусија да се развие.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
тој ме искористи со моја дозвола. Тогаш тоа не е искористување. Своеволно е тоа.
едит:
Кој како си се поставил, тоа го сфатив од воведниот пост......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and MoonFairy

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
ЕПА БАРАВТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ДА СЕ РАЗВИЕ ДИСКУСИЈА А И САКАВ ОД МАШКА СТРАНА ДА ЧУЈАМ НЕШТО. А ТОА ДАЛИ ЌЕ СПОДЕЛУВАМ ОД СЕБЕ СИ НЕШТО ТОА Е МОЕ!
Коментарот на Electra беше толку на место, и преполн со добра намера, што едноставно можам да ти речам, срам да ти е што толку некултурно и возврати. Да бев на нејзино место ќе те тужев :D
И по ова што го кажа ти си таа без морал. Ти си виновната. Ти си таа што дозволила да биде искористена.
Без морал поради тоа што не почитуваш другари на татко.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
И јас како товаришчот над мене се сложувам ако човек допушта тогаш не се смета тоа за злоставување. Се` до моментот кога некој ќе те легне, ќе ти ги врзе рацете и ќе те силува а ти ќе преташ и ќе пробуваш да се ослободиш.
Емоционално силување? Шио ми га џура - да ми извините. Симињање на ѕвезди, ветување на бољи живот, data, data, data.... сето тоа е заеднички плод на имагинација. For the lack of intelligence, ти веруваш во тоа и ти е убаво. Тој си го тера само патот. Win win situation.