Тој ме искористи со моја дозвола

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Значи темава ја отварам од лично искуство а и се повеќе гледам дека и на моите другарки им се случува следново. Ќе се запознаат со некој тип,убав,добар,романтичен,сака ѕвезди да им симне од небо, да ги заведе дури да одглуми нешто само да ги добие. А тие кутрите љубов не виделе никаде веднаш ќе се зацопаат во него и што е најлошо ќе се заборават ќе поминат една ноќ со него. Утре не се знаеме. Утре само за клецање пак ќе се собереме а после не те знам.
добро бе мажи,машки толку ви чука на вас во тоа лејката дека ние сме малце почуствителни од вас и дека нам ни треба љубов а не само празнење на сексуалната желба и моментално уживање?
Ок кажал од почеток дека сака само забава и таа прифатила,ќе кажете сама си е крива. Па тој кога гледа дека на секој негов повик таа веднаш реагира и дека милно го гледа,едвај чека да се видат зарем не му се уклучува ламбичката во главата и си каже - Ова девојче се загреало вистински за мене?
Не туку ќе речат Ти си знаеше јас што сакам со тебе,убаво ни беше,но не си ти таа правата за некоја си врска. Јас сакам да сум си слободна пчелка, да летам од цвет на цвет. Да не размислуваме за она што ако имаат незаштитен секс може и до некоја зараза да дојде. Далеку од тоа дека мене ми се случило тоа со заразата, но ете и јас така се затрескав во едно нашо дете,се допишував скоро една година и ми рече дека не сакал никаква обавеза и јас бев цврсто одлучена да не имам ништо со него, но на крај кога го видов попуштив. И што рече една глумица во еден филм : Плачи сега, подобро сега да плачеш отколку покасно ако го пуштеше вечерва дома, тој би те оставил уште понемилосрдно.
И имала право. Еее љубов од една страна само кога се има јако боли.
Не велам дека ние девојките сме светици, но сепак не треба да се игра со чувства.
Бидејки заборав на такво нешто нема...
Што велите вие?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malata.., Coci8 and emzzy

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
јас сум овој пат на страната на мажите,алал да им е кога си имаат вакви играчки како нас и што можат да не искористуваат (не зборувам само за тебе туку за сите женски со овој проблем)
не се они криви,кога еднаш,двапати,трипати цела година те залажува не очекувај да сака и нешто повеќе
кај нив или си им влезен под кожа или не
а за ваквиот случај на нив сме им обично за разонода и многу лоша е таа постапка-кога пак се навраќаш на него
колку и милно да го гледаш тој тебе очигледно те гледал само како подвижна сексуална играчка-без навреда;)
вакви случаи знам многу и затоа ги укривувам девојките
ем им иска ем им стиска-тоа така се вика:mad
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
јас сум овој пат на страната на мажите,алал да им е кога си имаат вакви играчки како нас и што можат да не искористуваат (не зборувам само за тебе туку за сите женски со овој проблем)
не се они криви,кога еднаш,двапати,трипати цела година те залажува не очекувај да сака и нешто повеќе
кај нив или си им влезен под кожа или не
а за ваквиот случај на нив сме им обично за разонода и многу лоша е таа постапка-кога пак се навраќаш на него
колку и милно да го гледаш тој тебе очигледно те гледал само како подвижна сексуална играчка-без навреда;)
вакви случаи знам многу и затоа ги укривувам девојките
ем им иска ем им стиска-тоа така се вика:mad

Знам дека сексот е слабост на скоро секој маж. И дека неможат да кажат не коа некој им се нуди. Но барем да размислеше и кажеше : Сигурна ли си ? Нема да се заљубиш во мене ? Не сум толку голем идиот,ако мислиш дека веќе нешто чувствуваш за мене подобро сега да прекинеме...
Ете тоа би било машко. Оти ние женските многу пилешки мозок имаме и се забораваме и мислиме се што лета се се јаде.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
ретко кога од машко ке ги слушнеш тие зборови и реченици-верувај
ние пилешки мозок а тие петлов мозок-така иде тоа
зошто еднаш ти ен му удреш корпа,можеби тогаш ќе те цени и почитува повеќе?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ќе бидам искрен. Не го допрочитав воведот, коментарите уште помалку.
Го зачитав коментарот на monika88 и ме изнервира и реков ќе скокам се’ и ќе ви објаснам нешто.

Заприметив во воведот нешто имале незаштитен секс и фатила некоја зараза. Дај те молам, кој е тука виновен?! Ја тебе ќе ти го закачам без кондом ако ти мене не ми дозволиш!? Дај бе не ме зезајте.... Ќе си закачите зараза само ако дозволите.
Втора работа ви рекол јас сакам само забава а вие сте се заљубиле. ВИЕ СТЕ СЕ ЗАЉУБИЛЕ. Уште еднаш ќе се повторам ВИЕ СТЕ СЕ ЗАЉУБИЛЕ. Тој кажал дека сакал само забава, ако сте се заљубиле тоа е ваша вина не негова, што треба да прави, да биде со вас од сожалување? Да не треба да ве ожени од сожалување?
Не ме заебавајте ве молам....

П.С. Дај стави голема буква на болдираното во воведот ми боди очи.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
Arkantos не сватив,јас ли те изнервирав со мислењето????
па јас го делам твоето мислење,и јас се изнервирав затоа и коментирав и тука и во една друга тема:D
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Arkantos не сватив,јас ли те изнервирав со мислењето????
па јас го делам твоето мислење,и јас се изнервирав затоа и коментирав и тука и во една друга тема:D
јас сум овој пат на страната на мажите,алал да им е кога си имаат вакви играчки како нас

До тука ти го прочитав мислењето, натака не ни читав, ме изнервира што се нарече ти како дел од девојките играчка.
А според примерот од дотичната авторка на темава воопшто девојките не треба да бидат сметани за играчки затоа што никогаш не ги залажувале. Од почеток им било кажано дека се само девојки за авантура не се девојки со кои ќе рипаат во тавче.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Ќе бидам искрен. Не го допрочитав воведот, коментарите уште помалку.
Го зачитав коментарот на monika88 и ме изнервира и реков ќе скокам се’ и ќе ви објаснам нешто.

Заприметив во воведот нешто имале незаштитен секс и фатила некоја зараза. Дај те молам, кој е тука виновен?! Ја тебе ќе ти го закачам без кондом ако ти мене не ми дозволиш!? Дај бе не ме зезајте.... Ќе си закачите зараза само ако дозволите.
Втора работа ви рекол јас сакам само забава а вие сте се заљубиле. ВИЕ СТЕ СЕ ЗАЉУБИЛЕ. Уште еднаш ќе се повторам ВИЕ СТЕ СЕ ЗАЉУБИЛЕ. Тој кажал дека сакал само забава, ако сте се заљубиле тоа е ваша вина не негова, што треба да прави, да биде со вас од сожалување? Да не треба да ве ожени од сожалување?
Не ме заебавајте ве молам....

П.С. Дај стави голема буква на болдираното во воведот ми боди очи.

НЕ ТЕ ОПРАВДУВАМ И НИКОГАШ НЕМА ДА ТЕ ОПРАВДАМ И ЗНАЕШ ЗОШТО,СЕГА ЌЕ ТИ ПОЈАСНАМ
ПРЕД ДА ДОЈДАМ ВО МАКЕДОНИЈА МИ РЕЧЕ ДЕКА САКАЛ МНОГУ ДА МЕ ЗАПОЗНАЕ И МОЖЕБИ МОЖЕЛО ДА СМЕ ЗАЕДНО. ПРОБЛЕМ ЌЕ Е ДАЛЕЧИНАТА САМО. ПЛУС НАЈДОБАР ДРУГАР Е НА ТАТКО МИ. АКО НЕ РАДИ МЕНЕ РАДИ НЕГО МОЖЕШЕ ДА МЕ ПОШТЕДИ. И ЗА ВРЕМЕ НА ЗАЕДНИЧКИТЕ МОМЕНТИ КОГА ГО ПРАШАВ ШТО Е ТОЈ ЗА МЕНЕ ТОЈ РЕЧЕ ШТО САКАШ ТОА ЌЕ ТИ БИДАМ,СЕ ! Епа такви зборови не се кажуваат ако не се мисли озбилно. Таквите машки за мене се кукавици. Но јас уште поголема што толку многу го засакав. Со свој камен по своја тимба.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
општо ги ставив сите девојки во еден кош затоа може те изнервирало мислењето,морав така:)