Тој ме искористи со моја дозвола

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
FallenAngel дали ке ја откриваш својата приватност или не,е твој личен проблем.
Наизглед некој е премногу засегнат со тоа што ти си ја откриваш приватноста,чисто за информација тие истите насекаде го нудат својот фб профил на секој нов член,за да отпосле посочат дека другите ја чепкаат нивната приватност,а тие ја понудиле сами на тацна,ама за разлика од тебе малку на поинаков начин,од причина што се доста искусни во форумскиот свет.
Слободно сметајте го ова за провокација,кликајте казнени поени,но тоа е факт.Постот ке го избришете но не и своите постапки,туку друго ми беше муабетот...
Никој неможе со сила ништо да ти направи а најмалку да те искористи,ако секој сам не го дозволи истото.
Ке го занемарам ,,проблемов,,како да е лично твој од причина што ми се превртува утробата кога читам како се возврака на една исповед која исто така не е за одпоздравување.
Ова некако му приличи на нечие двоумење за самоуништување,но мршојадците не дозволуваат ни тронка двоумење.Уште не здадена те грабат и раскинуваат на толку ситни парчиња наликум на молекули.
Не не е вината во нив,најверојатно имаат(имаме) потреба од сето тоа.
Низ што ли има поминато една личност за да во ваква ситуација се замислува како жртва? .......само јавно размислувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and slb_bobo

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
FallenAngel дали ке ја откриваш својата приватност или не,е твој личен проблем.
Наизглед некој е премногу засегнат со тоа што ти си ја откриваш приватноста,чисто за информација тие истите насекаде го нудат својот фб профил на секој нов член,за да отпосле посочат дека другите ја чепкаат нивната приватност,а тие ја понудиле сами на тацна,ама за разлика од тебе малку на поинаков начин,од причина што се доста искусни во форумскиот свет.
Слободно сметајте го ова за провокација,кликајте казнени поени,но тоа е факт.Постот ке го избришете но не и своите постапки,туку друго ми беше муабетот...
Никој неможе со сила ништо да ти направи а најмалку да те искористи,ако секој сам не го дозволи истото.
Ке го занемарам ,,проблемов,,како да е лично твој од причина што ми се превртува утробата кога читам како се возврака на една исповед која исто така не е за одпоздравување.
Ова некако му приличи на нечие двоумење за самоуништување,но мршојадците не дозволуваат ни тронка двоумење.Уште не здадена те грабат и раскинуваат на толку ситни парчиња наликум на молекули.
Не не е вината во нив,најверојатно имаат(имаме) потреба од сето тоа.
Низ што ли има поминато една личност за да во ваква ситуација се замислува како жртва? .......само јавно размислувам.


Мила моја, за мојата искреност и добрина што цел живот ја чинам неможам ништо против да сторам. И се навикнав одамна вака да бидам пречекувана за било која моја постапка. Секогаш знаеле да ме осудат за се и сешто : Најпрво за мојот исказ кон мојот мил и драг поранешен пријател на јутуб, потоа затоа што ја обожавам ЈК, потоа затоа што сакам да пеам, потоа затоа што живеам во странство, потоа затоа што имам необичен хумор, затоа што не размислувам како малцинството.... И многу други работи. Но секој удар ме правеше најпрвин подепресивна а потоа откако седнав и размислив си реков : Па добро бе, демек тие перфектни се, и немаат друга работа и само ме критикуваат секој ден. И од тој ден не се замарам кој што ке кажал за мене. А овој проблем лично ме потискаше мене и форумов ми е еден вид терапија каде си ги прераборувам некои болни искуства.
Фала ти на подршката. Поздрав до тебе.

Абе види сеа,може татко ти, ти го опишал дечкото како добар,вреден итн..да излезеш со него на пијачка,ама па не ти рекол оди ќерко плесни се со него,прво провери во кревет дали го бива:D
Без разлика дали е другар на татко ти,чичко ти,вујко ти или некој сосема друг дечко,ако ти сите прво ги проверуваш колку се вешти во кревет,за подоцна да почнеш врска со некој од нив,а они не се со таква замисла, секој нареден ќе ти ги повредува чувствата;)

А ако смеам да прашам , FallenAngel колку време се гледаше со дечкото?

Три четири вечери и онака преку ден на пијачка...

Чита девојкава многу романчиња од оние ефтините што се продаваат по трафиките.

Ако не ми веруваш немора твојот смисол за хумор да го искажуваш тука.

Тие ефтините во Титово време ни беа единствени другарчиња за викенди(покрај стриповите).
:)
Рака на срце малку не ми штима работава...
Бар...викенд романчињата(барем тие јас што ги прочитав) сите беа со среќен крај :place

Од тебе очекував како повозрасен малце позрело да размислуваш и се запрашаш каков си бил ти на мои години. А не тука да исправуваш криви дрини.

хахаха ти со другар од таткоти одиш?
свашта пизда раџа....

Не е тоа што мислиш,дечкото имаше 24 години. татко ми се дружи со него оти му е комшија.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Три четири вечери и онака преку ден на пијачка...
Немој да ме сфатиш погрешно. Ќе ти зборувам како маж и тоа многу искрено.
Наоѓам девојка. Пријател сум со татко и’, а девојката е страшна на изглед. Во ист момент боксерките ми се премногу тесни, па успевам да дојдам до „неа“. После две три реченици добивам отворен пат кон нејзината вагина.
И до тука доаѓа моето интересирање... Би одело многу подалеку ако ме натерала да го лижам подот по кој оди(не ме сфаќај во буквална смисла)
Можеби живееме во некој модерен свет, ама јас со своите заостанати идеи најискрено ти кажувам дека девојка што ќе даде ко пет и шест лесно, кај мене нема никакви шанси за долга стаза...
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Немој да ме сфатиш погрешно. Ќе ти зборувам како маж и тоа многу искрено.
Наоѓам девојка. Пријател сум со татко и’, а девојката е страшна на изглед. Во ист момент боксерките ми се премногу тесни, па успевам да дојдам до „неа“. После две три реченици добивам отворен пат кон нејзината вагина.
И до тука доаѓа моето интересирање... Би одело многу подалеку ако ме натерала да го лижам подот по кој оди(не ме сфаќај во буквална смисла)
Можеби живееме во некој модерен свет, ама јас со своите заостанати идеи најискрено ти кажувам дека девојка што ќе даде ко пет и шест лесно, кај мене нема никакви шанси за долга стаза...


Ја научив таа лекција. Друго ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ја научив таа лекција. Друго ?
Барем признаваш,без разлика дали навистина си научила или не.
Грото на дело фатени не признаваат дека се фатени а не пак да си ги признаат таканаречените сопствени грешки од кои учеле низ животот.
Не е толку лошо да згрешиш,полошо е да продолжиш да ја правиш истата грешка.
Кога велам грешиш,тргнувам од моментот за кој сама си го сметаш за грешка,а не ради она што другите мислат.
Тие нека покажуваат со прстот колку сакаат,нема потреба ние да знаеме дали и тие згрешиле а обвинуваат,доволно е што тие си знаат а и оние што се во нивна близина.
Не сите ги правиме истите грешки,но дека некој е безгрешен? ....ттииииит.
Нема да ти посочам да ја криеш својата интима,прави го она за кое сметаш дека така треба,сама учи се да се адаптираш на светот околу тебе,доколку сметаш дека треба.
100% од лугето тврдат дека се доследни на самите себе си,но 99,99% од нив не се свесни дека се менуваат заради околината.
Тие менувајки се не сметаат дека се менуваат од причина што наводно сметат дека така самите сакаат,а зошто така сакаат,ако подобро размислиме,сите ке сфатиме дека претежноо сето тоа ни го наметната околината да биде така.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Барем признаваш,без разлика дали навистина си научила или не.
Грото на дело фатени не признаваат дека се фатени а не пак да си ги признаат таканаречените сопствени грешки од кои учеле низ животот.
Не е толку лошо да згрешиш,полошо е да продолжиш да ја правиш истата грешка.
Кога велам грешиш,тргнувам од моментот за кој сама си го сметаш за грешка,а не ради она што другите мислат.
Тие нека покажуваат со прстот колку сакаат,нема потреба ние да знаеме дали и тие згрешиле а обвинуваат,доволно е што тие си знаат а и оние што се во нивна близина.
Не сите ги правиме истите грешки,но дека некој е безгрешен? ....ттииииит.
Нема да ти посочам да ја криеш својата интима,прави го она за кое сметаш дека така треба,сама учи се да се адаптираш на светот околу тебе,доколку сметаш дека треба.
100% од лугето тврдат дека се доследни на самите себе си,но 99,99% од нив не се свесни дека се менуваат заради околината.
Тие менувајки се не сметаат дека се менуваат од причина што наводно сметат дека така самите сакаат,а зошто така сакаат,ако подобро размислиме,сите ке сфатиме дека претежноо сето тоа ни го наметната околината да биде така.


Јас секогаш признавам што сум згрешила, но друго е грешка и она дали се каеш. Се каам само што не го проценив добро каков е. Да бев со овој памет сега ќе се исклецав и што ми е гајле.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ја научив таа лекција. Друго ?
Јас секогаш признавам што сум згрешила, но друго е грешка и она дали се каеш. Се каам само што не го проценив добро каков е. Да бев со овој памет сега ќе се исклецав и што ми е гајле.
..... Друго немам... Ете си ја научила лекцијата.
Браво за убавата поука што си ја извадила од ситуацијава.
Жалам, навистина жалам што не можам да те разберам.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
..... Друго немам... Ете си ја научила лекцијата.
Браво за убавата поука што си ја извадила од ситуацијава.
Жалам, навистина жалам што не можам да те разберам.

Да ме запознаеш во живо ќе ме разбереш