1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тоше Проески

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Scars, 5 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Се остана исто,дури и твоето присуство,болката......само твоите крилја ги нема.
  Почивај во мир.

   
  На kizzo и Butterfly^^ им се допаѓа ова.
 2. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  то е то узивајте поздрав од Крушево
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  Многу ни недостигаш Тоше.;( Ти си нашата голема ѕвезда која сега свети на небото. Те сакаме. Почивај во мир...
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
   
  На наташа, Rosana, kizzo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328

  што и да кажеме за ангелот наш е премалку е. <3 <3 <3
   
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
   
  На kizzo и Rosana им се допаѓа ова.
 8. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ми текна на Тошка сега, т.е. прееска на МТВ дадоа две или три негови песни, од оние првите и помислив да побарам дали има тема на форумов за него, ако немаше бев во „ниет“ да отворам.
  Тошка, да не бидам лицемерен сега после неговата смрт, јас искрено не го сакав многу. Не ми се допаѓаше начинот на кој што стоеше на сцена(со раширени нозе). И секогаш практикував да не го гледам туку да го слушам, затоа што кога го гледав се фокусирав на изгледот а не на пеењето. Е кога не го гледав уживав во неговата музика, уживам и сега, ама никогаш не пуштам клипови да го гледам. Или пак ако некоја песна сакам со изведба во живо да ја слушам тогаш само ја пуштам и не ја гледам...
  Прекрасен глас имаше човекот. Музиката му отскокнуваше од музиката на сите други изведувачи на просториве и ми се допаѓаше премногу.
  Единствено нешто што ми остана енигма која нема да ја одгатнам никогаш „Многу арно, не е на арно“.
  Хуманитарец, одличен човек, одличен вокал, љубеник на публиката...
  Не знам, да не грешам душа.
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Во негова чест, да не се заборави..
   

Сподели: