Толкување на сонови

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Сонував дека татко ми го донел Џуле од Ван Гог кајнас на гости, тој свиреше на гитарата и заедно ја пеевме "круг" од ЕКВ (wasntme) Ретко сонувам ама кога ке сонам ... Ремек дело :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Caci and WomanInRed

IrinaShayk

Нов член
16 август 2012
1
0
1
29
Еве што сонував јас.. Мојата баба е починета скоро 1 година, а јас ја сонувам речиси секоја вечер.Синоќа сонувам како сум на нејзиниот гроб заедно со уште некој близок но не знам кој беше..Сум почнала да го средувам гробот на мојата покојна баба..Сум метела,сум го миела,бришела. Што може да значи ова.?? Исто така пред некој ден со една моја другарка сакам да одам да го посетам гробот на мојата баба..и сега идеме накај гробиштата во Струмица но било многу високо,пред нас имало една розова голема куќа стара градба од која излегувале бели гулаби..и јас сум и рекла на другарката да одиме зад розовата куќа таму е погребена баба ми...
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Еве што сонував јас.. Мојата баба е починета скоро 1 година, а јас ја сонувам речиси секоја вечер.Синоќа сонувам како сум на нејзиниот гроб заедно со уште некој близок но не знам кој беше..Сум почнала да го средувам гробот на мојата покојна баба..Сум метела,сум го миела,бришела. Што може да значи ова.?? Исто така пред некој ден со една моја другарка сакам да одам да го посетам гробот на мојата баба..и сега идеме накај гробиштата во Струмица но било многу високо,пред нас имало една розова голема куќа стара градба од која излегувале бели гулаби..и јас сум и рекла на другарката да одиме зад розовата куќа таму е погребена баба ми...

оди посети ја... ќе престанеш да ја сонуваш ;)
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Што значи да плачиш во сонот и да се лутиш?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Еве што сонував јас.. Мојата баба е починета скоро 1 година, а јас ја сонувам речиси секоја вечер.Синоќа сонувам како сум на нејзиниот гроб заедно со уште некој близок но не знам кој беше..Сум почнала да го средувам гробот на мојата покојна баба..Сум метела,сум го миела,бришела. Што може да значи ова.?? Исто така пред некој ден со една моја другарка сакам да одам да го посетам гробот на мојата баба..и сега идеме накај гробиштата во Струмица но било многу високо,пред нас имало една розова голема куќа стара градба од која излегувале бели гулаби..и јас сум и рекла на другарката да одиме зад розовата куќа таму е погребена баба ми...
тоа значи да и идеш на гробот на баба ти,сте ја збаоравиле изглеа,треба да и го средите ,којзнае колку е запустен:unsure ... и одкога че ја посетите со сигурност ќе престанеш да ја сонуваш...

сонување бифша ? :) непрекинато .. :)
опседнат си со неа ...

јас во секој можен сон сањам мачки секогасш една црна која или ја галам или ја бркам една сива која секогаш ме напаѓа и една ко кафено жолта (мачката од влез шо ми која мн си ја сакам) и секогш неа си ја галам и гускам во сон
мачки се непријателки во сон

што значи ако с'нуеш ( не ти него ја hhh) крај на сфет ?
дека нема да има крај на свет :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati