Толкување на сонови

Goran58

Истакнат Член
30 март 2019
8
2
113
42
Во последно време сонувам змија и да ви кажам искрено почнав многу да се плашам од ова што го пишува по соновнициве.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,278
2,367
1,153
Skopje
www.facebook.com
Во последно време сонувам змија и да ви кажам искрено почнав многу да се плашам од ова што го пишува по соновнициве.
Што ќе се плашиш, змија обично значи бременост, кај мажите нормално за понежната половина се мисли. :)

Јас еднаш како сонував змија, од кревет срипав од страв, 5-10 минути се тресев не можев да се смирам. И така си имам страв од змии па уште и во сон ми дојде, полека полека и наеднаш пред мене со отворена уста цела да ме проголта.. уште се ежам и се молам да немам реприза од тој сон.