Толкување на сонови

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Темава е наменета за пишување сонови и нивно толкување.
Јас сакам да прашам дали знаете што значи ако сонуваш туѓа свадба, крадење пари на истата (јас ги украдов), наоѓање пари на земја (1000ка мислам беше) и сонот заврши со претепување на фотографот од свадбата од страна на група луѓе кои му украдоа исто пари, пред мои очи. (Рекет)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
пари се зборови-оговарање
а за свадба во споновник пишува:
ако играте на свадба -чувајте се од спротивниот пол,ако присуствувате на свадба -брак (доколку не сте мажени)(за оние во брак -задоволство со децата)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
Смирена вода - среќа
Разбранета - грижа
Паѓање на заби во сон - смрт на некој близок
Летање - успех
Летање па пад - пирова победа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: gabi96

Boyka

Истакнат Член
14 февруари 2012
258
735
93
Skopje
сонував како ми ја украле колата :(
знае некој шо треба да значи ?
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
29
Струмица
Некој незаслужено ќе добие пофалби и ќе напредува користејќи ги вашите постигнувања.

Еве што значи :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyka

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас никогаш не гледам по соновник, повеќе семиотички размислувам. А и многу работи се во прашање, на пример, на чива свадба си била присутна, како се почувствува (ако се сеќаваш) кога го украде парите и кога го гледаше крадењето од другите и кога пронајде 1000ка, каде пронајде 1000ка... Во принцип, на што те асоцира поврзано со твојата сегашност. :)
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Јас никогаш не гледам по соновник, повеќе семиотички размислувам. А и многу работи се во прашање, на пример, на чива свадба си била присутна, како се почувствува (ако се сеќаваш) кога го украде парите и кога го гледаше крадењето од другите и кога пронајде 1000ка, каде пронајде 1000ка... Во принцип, на што те асоцира поврзано со твојата сегашност. :)

Профи крадев. :)
Инаку сериозно, бев кај втора братучетка на свадба која во реалност е веќе разведена.
Пари украдов додека вадев од туѓа чанта (имало некаков адет кај невестата дома), давајќи ги на непозната баба, која била гостин и дел од фамилија, само што таква не постои во реалноста.
Ги бутав под ракав да паѓаат накај лакт, а другите ги подавав и знам дека ме примети.
На прослава не бев, зошто почуствував срам и продолжив накај кола да си одам. По пат до кола на земја најдов 1000ка и бев среќна, истовремено и збунета, како "воопшто не сум заслужила, а сепак сум наградена".
Памтам дека зад мене одеа двајца фотографи кои претходно сликаа. На улица пред кола се свртев и видов дека еден од нив ограбуваат земајќи му ја исплатата од свадба.

Еве соновникот што вели:

Баба - Грижа и лутина.
Баба во женско друштво - Чувај се од женски соседи.

Крадец - Љубовна авантура.
Извршување на кражба - Кавга со сакано лице (вчера се карав). :)

Наоѓање пари - Среќа, новост.
Ако броите пари - Добивка.
Многу пари - Неочекувана добивка.

Да почнам да играм лото, бинго? :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Профи крадев. :)
Инаку сериозно, бев кај втора братучетка на свадба која во реалност е веќе разведена.
Пари украдов додека вадев од туѓа чанта (имало некаков адет кај невестата дома), давајќи ги на непозната баба, која била гостин и дел од фамилија, само што таква не постои во реалноста.
Ги бутав под ракав да паѓаат накај лакт, а другите ги подавав и знам дека ме примети.
На прослава не бев, зошто почуствував срам и продолжив накај кола да си одам. По пат до кола на земја најдов 1000ка и бев среќна, истовремено и збунета, како "воопшто не сум заслужила, а сепак сум наградена".
Памтам дека зад мене одеа двајца фотографи кои претходно сликаа. На улица пред кола се свртев и видов дека еден од нив ограбуваат земајќи му ја исплатата од свадба.

Еве соновникот што вели:

Баба - Грижа и лутина.
Баба во женско друштво - Чувај се од женски соседи.

Крадец - Љубовна авантура.
Извршување на кражба - Кавга со сакано лице (вчера се карав). :)

Наоѓање пари - Среќа, новост.
Ако броите пари - Добивка.
Многу пари - Неочекувана добивка.

Да почнам да играм лото, бинго? :)

Баш ме замисли. :unsure
Свадбата јас ја поврзувам со кражбата со разводот на твојата братучетка, бидејќи свадбата е убава весела прослава за поврзување и љубовта на две личнисти, па верувам дека доколку во реалност се би било во ред, би сонувала нешто позитивно поврзано со таа свадба, а кражбата може да се опише како "ограбување" од љубовта и среќата на таа личност, се разбира, доколку не мислиш дека праведен е тој развод. Цел сон ти се врти околу пари, би рекла, можеби имаш некаков финансиски притисок во реалниот живот, обично тоа што ни е на ум најмногу, се манифестира некако во сонот, а најчесто се нагласува, како кај тебе три поврзани ситуации со пари. Исто така, дали можеби си направила нешто неодамна, нешто за кое си сфатила дека било неправедно од твоја страна, а си била потоа наградена за тоа? Не мора да е поврзано со пари, тебе на тој начин ти се манифестирало во сонот, а можеби истото си го видела како други го прават, бидејќи неправедно било што на тој му ја украле целата плата, за која работел.
Најверојатно тресам зелени, но на тој начин јас размислувам за соновите, а лично најдобро би си знаел што е што. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Сонувам ептен забегувани сонови а најчисто на што се сеќавам, веќе неколку пати, 4-5 пати може, се мајка ми и татко ми. Или нешто ќе ми зборуваат, или ќе се караме, или ќе се смеат. Последнава недела немав сон а да не биде со нив, хм. :unsure