1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Реми, 2 март 2012.

 1. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Темава е наменета за пишување сонови и нивно толкување.
  Јас сакам да прашам дали знаете што значи ако сонуваш туѓа свадба, крадење пари на истата (јас ги украдов), наоѓање пари на земја (1000ка мислам беше) и сонот заврши со претепување на фотографот од свадбата од страна на група луѓе кои му украдоа исто пари, пред мои очи. (Рекет)
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  пари се зборови-оговарање
  а за свадба во споновник пишува:
  ако играте на свадба -чувајте се од спротивниот пол,ако присуствувате на свадба -брак (доколку не сте мажени)(за оние во брак -задоволство со децата)
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Смирена вода - среќа
  Разбранета - грижа
  Паѓање на заби во сон - смрт на некој близок
  Летање - успех
  Летање па пад - пирова победа.
   
  На gabi96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  сонував како ми ја украле колата :(
  знае некој шо треба да значи ?
   
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Некој незаслужено ќе добие пофалби и ќе напредува користејќи ги вашите постигнувања.

  Еве што значи :biggrin
   
  На Boyka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас никогаш не гледам по соновник, повеќе семиотички размислувам. А и многу работи се во прашање, на пример, на чива свадба си била присутна, како се почувствува (ако се сеќаваш) кога го украде парите и кога го гледаше крадењето од другите и кога пронајде 1000ка, каде пронајде 1000ка... Во принцип, на што те асоцира поврзано со твојата сегашност. :)
   
 7. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Профи крадев. :)
  Инаку сериозно, бев кај втора братучетка на свадба која во реалност е веќе разведена.
  Пари украдов додека вадев од туѓа чанта (имало некаков адет кај невестата дома), давајќи ги на непозната баба, која била гостин и дел од фамилија, само што таква не постои во реалноста.
  Ги бутав под ракав да паѓаат накај лакт, а другите ги подавав и знам дека ме примети.
  На прослава не бев, зошто почуствував срам и продолжив накај кола да си одам. По пат до кола на земја најдов 1000ка и бев среќна, истовремено и збунета, како "воопшто не сум заслужила, а сепак сум наградена".
  Памтам дека зад мене одеа двајца фотографи кои претходно сликаа. На улица пред кола се свртев и видов дека еден од нив ограбуваат земајќи му ја исплатата од свадба.

  Еве соновникот што вели:

  Баба - Грижа и лутина.
  Баба во женско друштво - Чувај се од женски соседи.

  Крадец - Љубовна авантура.
  Извршување на кражба - Кавга со сакано лице (вчера се карав). :)

  Наоѓање пари - Среќа, новост.
  Ако броите пари - Добивка.
  Многу пари - Неочекувана добивка.

  Да почнам да играм лото, бинго? :)
   
 8. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Кражба - Ако ви украдат нешто - Ќе изгубите драг пријател.
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Баш ме замисли. :unsure
  Свадбата јас ја поврзувам со кражбата со разводот на твојата братучетка, бидејќи свадбата е убава весела прослава за поврзување и љубовта на две личнисти, па верувам дека доколку во реалност се би било во ред, би сонувала нешто позитивно поврзано со таа свадба, а кражбата може да се опише како "ограбување" од љубовта и среќата на таа личност, се разбира, доколку не мислиш дека праведен е тој развод. Цел сон ти се врти околу пари, би рекла, можеби имаш некаков финансиски притисок во реалниот живот, обично тоа што ни е на ум најмногу, се манифестира некако во сонот, а најчесто се нагласува, како кај тебе три поврзани ситуации со пари. Исто така, дали можеби си направила нешто неодамна, нешто за кое си сфатила дека било неправедно од твоја страна, а си била потоа наградена за тоа? Не мора да е поврзано со пари, тебе на тој начин ти се манифестирало во сонот, а можеби истото си го видела како други го прават, бидејќи неправедно било што на тој му ја украле целата плата, за која работел.
  Најверојатно тресам зелени, но на тој начин јас размислувам за соновите, а лично најдобро би си знаел што е што. :)
   
  На Реми му/ѝ се допаѓа ова.
 10. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  Сонувам ептен забегувани сонови а најчисто на што се сеќавам, веќе неколку пати, 4-5 пати може, се мајка ми и татко ми. Или нешто ќе ми зборуваат, или ќе се караме, или ќе се смеат. Последнава недела немав сон а да не биде со нив, хм. :unsure
   

Сподели: