1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Реми, 2 март 2012.

 1. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Ништо посебно можно е у минато да ти поминала некоја мисла па си сонувала
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ananas

  Ananas Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  32
  Сонував се возев во автобус. Бевме само јас и шоферот, инаку другарче во реалноста кој не вози автобус :)
  Го паркира на автопат да земе нешто но излегувајќи падна ранец. Излегов да го земам ранецот и излегувајќи притиснав црвен тастер мислејќи дека е за да не се затвори вратата затоа што автобусот беше празен а запален. На влегување гледам автобусот вози, сам! Седнав набрзина да го насочам, поминав еден паркинг со цивилно паркирано возило и полиција, се караа нешто. Потоа поминав кружен тек и гледам џандар трча кон мене ама толку брзо како забрзана снимка. По десет чекори во секунда правеше.
  Паркирав и гледам назад, се тепаат цајканите и луѓето. Се стрчав да ги делам и веќе беа завршиле, се разотидоа.
  Што може да значи сонот?
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Sonuvav pred nekoj den deka sum kupuvala jakna. Isto taka, sonuvav deka zabolekarot mi vadese zab. Sto znacat ovie raboti vo sonot?
   
 4. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  35
  само знам дека не е убава работа да сонуваш заб како ти вадат


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Vo sonot jadev makaroni. Sto znaci toa?
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Јадење во сон се јадови.
   
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,869
  Допаѓања:
  932
  Хм, интересно :)
  Но нели би било „по логично“ ако јадеш нешто што не ти е убаво и во сонот ти создава мачнина, па тогаш да се толкува како... јад?
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Па баба ми така ги толкуваше соновите. Се што се јаде во сон се јадови.
  Или пак може да не значи ништо ако си легнал гладен.
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: