Толкување на сонови

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
А јас сонував дека по улици се шетале животни избегани од зоолошка градина...на една страна лавови, па понатаму зебри што не...е еден волк (оф мајко како звучам) сакал да ме изеде...поисплашена во живот не сум била...ама волкот беше претставен во мојава глава како вркодлаците од Твајлајт...Што ли ќе е? Anybody?
Те пали вркодлакот од Твајлајт :)
 
  • Like
Reactions: $3Я3|\||)&p&†Y

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Сонував како јас и прв братучед на мајка ми сме имале односи, татко ми бил во иста соба со нас додека сме имале тоа...
Што значи?
Проблеми во интимниот или професионален живот.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Сонував како јас и прв братучед на мајка ми сме имале односи, татко ми бил во иста соба со нас додека сме имале тоа...
Што значи?
Сакаш да му привлечеш внимание на татко ти, чувствуваш недостиг од неговото внимание, од неговата љубов кон тебе
 

Pisoi

Староседелец
6 јуни 2014
22
8
1,003
25
Охрид
Сонував дека сум украла плави патики од една другарка.После кога дозна ми ги зеде и се чувстував некако понижено.
Што значи?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Сонував дека сум украла плави патики од една другарка.После кога дозна ми ги зеде и се чувстував некако понижено.
Што значи?
Обувки се дечко.Значи сакаш некој дечко на другарка...
 
  • Like
Reactions: Pisoi

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Ај ова.. Сонувам некое црнило во мојата соба ме земало и ме оставило во собата на мојот брат.. Го извикував неговото име но тој не ме слуша. И на крај сум излегла од неговата соба.. Ениуан?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Ај ова.. Сонувам некое црнило во мојата соба ме земало и ме оставило во собата на мојот брат.. Го извикував неговото име но тој не ме слуша. И на крај сум излегла од неговата соба.. Ениуан?
Ќе бараш помош за некој проблем,на крај сама ќе излезеш од некоја ''темнина''.