Толкување на сонови

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Сонував како јас и прв братучед на мајка ми сме имале односи, татко ми бил во иста соба со нас додека сме имале тоа...
Што значи?
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
А јас сонував дека по улици се шетале животни избегани од зоолошка градина...на една страна лавови, па понатаму зебри што не...е еден волк (оф мајко како звучам) сакал да ме изеде...поисплашена во живот не сум била...ама волкот беше претставен во мојава глава како вркодлаците од Твајлајт...Што ли ќе е? Anybody?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сонував дека сум се разбудил од сон и станав да се измијам, но видов дека сум го оставил болјерот вклучен и некако чешмата над кадата почнала да капи и се наполнила до горе зашто била затната некако. Водата беше ептен матна и некако успеав да ја одзатнам кадата и после се измив и пак сум легнал да спијам.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
А јас сонував дека по улици се шетале животни избегани од зоолошка градина...на една страна лавови, па понатаму зебри што не...е еден волк (оф мајко како звучам) сакал да ме изеде...поисплашена во живот не сум била...ама волкот беше претставен во мојава глава како вркодлаците од Твајлајт...Што ли ќе е? Anybody?


највероватно одамна не си бидена во зоолошка па сега почна да ги сонуваш животните кои ти недостасуваат,и сакаш да ги видиш. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja