Толкување на сонови

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Што значи кога некој мило ќе ти се насмее во сонот?
Ако си се почувствувала пријатно, тогаш е ок, срекна си, имаш љубов во себе, ја даваш или ја примаш од некого. Ако личноста не е реална тогаш можеби ти се буди мајчински инстинкт.
Ако си се почувствувала непријатно тогаш запрашај се дали навистина на таа личност (ако е реална) можеш да и веруваш. Можеби се наогаш во ситуација во која препознаваш скриена негативна страна која подсвесно ја приметуваш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ако си се почувствувала пријатно, тогаш е ок, срекна си, имаш љубов во себе, ја даваш или ја примаш од некого. Ако личноста не е реална тогаш можеби ти се буди мајчински инстинкт.
Ако си се почувствувала непријатно тогаш запрашај се дали навистина на таа личност (ако е реална) можеш да и веруваш. Можеби се наогаш во ситуација во која препознаваш скриена негативна страна која подсвесно ја приметуваш.
Првото е.
Ти благодарам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Се вртам на рингишпил и одеднаш корпата се откачува од едниот крај а јас скоро да паднам и тука се разбудив.Значење??
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Се вртам на рингишпил и одеднаш корпата се откачува од едниот крај а јас скоро да паднам и тука се разбудив.Значење??
Најверојатно се плашиш да не се дознае нешто. Или си излажала или си сокрила некоја информација од некого, а чувствуваш дека се може да излезе на виделина. Или пак си направила нешто што не сакаш да се дознае.

А може и да значи дека не си целосно убедена дека патот по кој одиш е вистиски за тебе. Можеби размислуваш за промена на работно место, факултет... или за прекин на љубовна или пријателска врска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Prashina

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Неповрзани сонови и чудни у последно време.Прво сонувам како Вардар се излеал а маса од луѓе чекорат по кејот додека водата им е скоро до раменици.
После тоа огромна просторија со болнички кревети преполна со болни(као епидемија некоја),а на многу од нив лежеа и мои блиски роднини и членови на семејството.What the fuck is going on:D @malo или некој друг ?
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Сонував девојка во лудачка кошула , некогаш и ја си велам дека претерувам со соништава мислам молимте , со долга коса права и вриштеше
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Неповрзани сонови и чудни у последно време.Прво сонувам како Вардар се излеал а маса од луѓе чекорат по кејот додека водата им е скоро до раменици.
После тоа огромна просторија со болнички кревети преполна со болни(као епидемија некоја),а на многу од нив лежеа и мои блиски роднини и членови на семејството.What the fuck is going on:D @malo или некој друг ?
Ти се случува некоја голема промена, или допрва ке се случи... може да биде и на добро, се зависи од тоа колку ке научиш од тоа искуство.
Можеби треба да простиш некому.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Сонував девојка во лудачка кошула , некогаш и ја си велам дека претерувам со соништава мислам молимте , со долга коса права и вриштеше
Ако често сонуваш вакви или слични соништа, тогаш под итно мораш да смениш нешто во твојот живот.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
А што треба да значи кога постојано сонувам една иста личност и во секој сон го барам насекаде и барам заштита од него?