Тетоважа

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Поштувам многу тетоважа што има смисла и има значење за личноста која ја носи. Ми се гади од тетоважи што немаат смисла, пример имам една познајничка си истетовирала пеперутка на препоните, ако ја прашате зошто го направила тоа ќе ви каже онака, без никоја посебна причина.
Јас одлучив што и каде ќе се тетовирам :) , имам доволно години за тоа. Тетоважата нема да ја носам од естетски причини, ќе биде минијатурна и на место кое не е толку често откриено. Се распашувам во последно време каде е најдоброто место за тоа, а сакам да слушнам мислење од вас во врска со цените, околу колку се движат за една тетоважа со димензии 4 до 5 широчина и 2 приближно должина, м? :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не би требало многу да биде, зависи колку е комплицирана и кај кого ќе отидеш. Мене најдобар ми е Симон, професионалец во права смисла на зборот, со години и години искуство, дури и надвор од Македонија. Има доста добри "аматери", луѓе кои немаат свое студио или пак нетолку прочуено, кои би ти ја направиле за можеби и дупло поефтино. Јас би рекла дека околу 2000 денари би била.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and She

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Би ставила само привремена. Сигурно кога ќе бидам баба нема да ми се свиѓа тетоважата што сум ја стаила на 20 години :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Сум во план да си клавам некоја тетоважа , некоај 3д , сеуште немам точно дизајн одбрано ама ми прај некој 3д пајак на врат.... многу јако изгледа...
http://www.tattoosdesign.info/wp-content/uploads/2011/07/3D-Spider-Tattoo-Design-For-Girls.jpg
вака као овај само малку подолу и малку поголем.. ако имате некој пријател шо цртатетоважи ја прашајте шо пари ке ме кошта?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Dee Dee

Истакнат Член
Епа вака..И јас ја имам истата желба..Би сакала да тетовирам звездички на десната страна од вратот,мало маче,мала пеперутка или мал змеј на левата страна од грбот и FUCK на средниот прст...!! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Сакам т.н tribal tattoos
12839448061.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA, Gemini and Kruela

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
126
127
43
Somewhere over the rainbow
Сакам да имам тетоважа но би ја ставила заради некоја голема причина бидејќи не сакам подоцна да зажалам зошто сум ја ставила.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Psychobilly

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Имам тетоважа, чиј сопственик сум веќе полни 4 години.

Постапката не беше болна, ама сега ми е мило што е на место кај што не е експонирана :)
Зашто првичниот мерак мине, а тетоважата останува.

Не е лоша, симболизира нешто лично мое, секси е пЉус , значи сума сумарум ми прави кејф :smug
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31 and Dee Dee